Srbija greškom ispustila Faranke

 

Ženska rukometna reprezentacija Srbije doživela je veliko iznenađenje na Svetskom prvenstvu – u drugom kolu druge faze takmičenja odigrala je nerešeno sa Farskim Ostrvima (31:31). Naše rukometašice imale su gol prednosti i loptu sedam sekundi pre kraja, ali su primile pogodak i ostale bez pobede.

U dramatičnoj završnici istakla se golmanka Jovana Risović, koja je odbranila tri penala, dok je Jovana Skrobić postigla ključne golove. Ipak, greška Jovane Jovović u poslednjem napadu bila je presudna – umesto da šutira sa sedam metara, odlučila je da zadrži loptu, što je sudija okarakterisao kao pasivan napad. Ubrzo je dosuđen sedmerac za Farska Ostrva, koja su izjednačila i stavila tačku na meč.

Faranke su već ranije pokazale da su najveća senzacija turnira – pobedile su Španiju, a protiv Nemačke izgubile sa manjom razlikom nego Srbija. U ovom duelu imale su i dva gola prednosti pred kraj, ali su naše rukometašice uspele da se vrate, sve do kobne završnice.

Ovaj rezultat menja situaciju u grupi – duel Srbija – Crna Gora više nije jedini koji odlučuje o plasmanu u četvrtfinale. U preostalim mečevima drugog kola sastaju se Crna Gora – Nemačka (18:00) i Island – Španija (20:30).

 

 


XS SM MD LG XL XXL