Borac nemoćan protiv domaćina u polufinalu Kupa BiH
Rukometaši Zrinjskog borit će se za trofej Kupa BiH nakon što su večeras u Mostaru savladali novog prvaka BiH u polufinalnoj utakmici rezultatom 30-25.Od početka susreta bilo je jasno da će Zrinjski danas ekipa više željna pobjede, a domaćinu je definitivno pomogla činjenica da je igrao pred svojom publikom, kao i ta da je Borac još uvijek bio pod dojmom osvajanja naslova prvaka BiH. Tako je mostarski tim već nakon prvog poluvremena imao jako dobru prednost rezultatom 15-11, a ona je bila potpuno zaslužena s obzirom na sve prikazano tokom ovog dijela susreta. Domaći tim je igrao gotovo identičan rukomet i u drugom dijelu susreta, a Borac se konstantno vraćao na zaostatak od 3 gola, bez snage da dodatno smanji prednost domaćina. Tako je Zrinjski i u posljednjih deset minuta ušao sa vodstvom od četiri gola, prvo rezultatom 24-20, a potom i 25-21 te 26-22. Istim tempom je utakmica nastavljena i u završnici, a Zrinjski je na kraju slavio rezultatom 30-25. Vedran Delić i Matej Sarajlić odigrali su odličan meč, postigavši devet, odnosno osam pogodak za domaći tim. Kod gostiju, Vladan Đurđević je postigao 6 golova. Zrinjski će u finalu igrati protiv boljeg iz duela Izviđač - Maglaj, koji će također večeras biti odigran u Mostaru.