Ugljevik protutnjao kroz Borovik
Ljubinje, 19.02.2017 Futsal, Prva liga R. Srpske, 10. kolo U 10. kolu Prve futsal lige R. Srpske, ekipa KMF Ugljevik ubjedljivo je savladala domaći tim KMF Ljubinje. Izjednačena i zanimljiva utakmica viđena je u prvom poluvremenu, dok je u drugom dijelu igre na terenu postojao samo jedan tim, pa gosti potpuno zasluženo kući nose sva tri boda. img_20170219_184652 U prvom poluvremenu ekipe su se smjenjivale u vođstvu, rezultatska klackalica trajala je do zadnjeg trenutka prvog poluvremena. Sjajni potezi, driblinzi, šutevi, odbrane golmana, sve se to moglo vidjeti na parketu Borovika. Kod domaćih sjajni su bili Vuković i Šijaković, kod gostiju se odličnim odbranam istakao Dragić, dok je igrom svoje ekipe maestralno dirigovao iskusni Simikić. img_20170219_190349 Nakon boljeg početka drugog poluvremena, Ugljevičani stvaraju pednost od tri gola razlike, a odmah nakon toga nakon jedne sumnjive sudijske odluke, najbolji igrač Ljubinja Dušan Vuković zbog prigovora je najprije dobio žuti, a odmah nakon toga i crveni karton. I tu je bio kraj. Bez najboljeg pojedinca domaći futsaleri nisu našli rješenje kako preokrenuti rezultat, a iskusna gostujuća ekipa znalački je čuvala i uvećavala prednost, do konačnih 11:5. Odavno domaćini nisu ovako nadigrani na svom parketu, sa 11 golova u mreži. Gosti potpuno zasluženo nose bodove u Ugljevik i ovim trijumfom se učvršćuju na liderskoj poziciji.   Dvorana: SRC ’’Borovik’’ Gledalaca: oko 200 Sudije: Dušan Berak i Dalibor Stupić (oba Trebinje), Delegat: Srđan Sulaver (Trebinje) KMF ’’Ljubinje’’ – KMF ’’Ugljevik’’ 5:11 (4:5) 1:0 – Vuković (4.), 1:1 – Simikić (7.), 1:2 – Jovanović (9.), 2:2 – Šijaković (12.), 2:3 – Bojić (12.), 3:3 – Vuković (14.), 4:3 – Toholj (15.), 4:4 – Simikić (16.), 4:5 – Lazić  (20.), 4:6 – Jovanović (21.), 4:7 – Bojić  (23.), 4:8 – Simikić (28.), 4:9 – Lazić (29.), 4:10 – Lazić (34.), 5:10 – Pecelj (35.), 5:11 – Simikić (38.), KMF ’’Ljubinje’’: Sorajić M., Pecelj, Likić, Sorajić Z., Toholj, Vuković, Šijaković KMF ’’Ugljevik’’: Dragić, Živanović, Lazić, Simikić, Bojić, Jovanović, Jugović, Radić