Rusi bolji od Borca

U posljednjoj utakmici prve takmičarske večeri  na dobojskom turniru Sankt Petersburg iz Rusije savladao je aktuelnog šampiona Bosne i Hercegovine ekipu Borac m:tel rezultatom 28:26. Borac je pružio jak otpor.

Na samom startu Rusi su poveli 5:2,a  onda  sa četiri uzastopna gola Borac prelazi u vođstvo 5:6 (12.minut). Sve do kraja prvog dijela igralo se izjednačeno  atakav je i rezultat bio na isteku 30-og minuta 15:15.

Banjalučani su u 53. minutu došli u vođstvo 25:24. Ali nisu imali snage  da  to zadrže, što su Rusi iskoristili i serijom 3:0 preokrenuli 27:25 i mirno priiveli utakmicu kraju.

Najzaslužniji za pobjedu Sankt Petersburga bili su Viktor Babkin sa 8 i Smakntin i Turaev sa po 4 gola. Kod Banjalučana najefikasniji je bio naš Dobojlija Vladan Đurđević sa  7 i Goran Daničić sa 6 golova,piše RTV Doboj.

IZJAVE:

DMITRIJ TORGOVANOV  (trener Sankt  Petersburga):

–Vrlo dobra utakmica. Upozorio sam igrače  da neće biti lako. Bila je to teška utakmica protiv Borca. U drugom poluvremenu smo promijenili igru. Drago nam je što učestvujemo na ovom turniru.

VITALIJ  ŠIMANSKI  (golman Sankt  Petersburg):

–Hvala Borcu na dobroj predstavi. Mi smo uspjeli slaviti pobjedu. Srećni smo zbog  toga.

NEMANJA  BEZBRADICA (igrač  Borac m:tel:

–Čestitao bi protivniku na pobjedi. nama je bila ovo prva pripremna utakmica. Sutra igramo već drugi meč protiv  veoma dobre  ekipe.

BOJAN  UNČANIN (trener Borac m:tel):

–Zaslužena pobjeda protivnika. To što je prva utakmica nećemo da se pravdamo. Nedostajala su nam tri beka. Deset minuta prije kraja vratili smo s e u igru čak i poveli. Nisam nezadovoljan igrom. Moglo je  biti i neriješeno.

SANKT  PETERSBURG  – BORAC  M:TEL 28:26 (15:15)

Natkriveni stadion  sportskih igara. Gledalaca: 700. Sudije: Branka Marić i Zorica Mašić (Srbija). Sedmerci: Sankt Petersburg 1(1), Borac M:tel 3839. Isključenja: Sankt Petersburg 4, Borac M.tel 10.minuta.

SANKT  PETERSBURG: Kiselev  2, Razmaev  3, Emeljanenko, Gončarenko, Morozov (6 odbrana), Turaev  4, Smakntin  4, Elistratov, Izmajlov  1, Solodovnikov  2, Bogdanov, Voronjin, Šimanski (6 odbrana), Babkin  8(1), Sinitsjun  2, Isakov  2. Trener: Dmitrij Torgovanov.

BORAC  M:TEL: Beširević  (10 odbrana), Ljubišić  (5 odbrana), Subotić, Grahovac, Đurđević  7(3), Hercegovac, Daničić  6, Knežević, Nježić, Lukić, Bezbradica  2, Marić  2, Ćelić  5, Šešić  1, Ćeranić  2, Komnenović  1. Trener: Bojan Unčanin.

TV turnir šampiona / Fotos: RTV Doboj

Konjuh 29 : 28 Izviđač
Vogošća 23 : 21 Borac M:TEL
1 Borac M:TEL 6 3 0 3 9