Maglaj bolji od Dervente

U sklopu prvog kola Premijer lige BiH pred oko 600 gledalaca u Gradskoj sportskoj dvorani u Maglaju izabranici Mahmuta Obralića savladali su večeras Derventu rezultatom 33:25 (13:9).

Rukometaši maglajskog premijerligaša demonstrirali su večeras snagu. Poveli su domaći rukometaši rezultatom 2:0, Derventa zatim dolazi do izjednačenja, a onda serijom od 5:0 maglajski rukometaši odlaze na 7:2.

Do kraja prvog poluvremena domaći su predvođeni Omerovićem i Omahićem konstantno održavali prednost nad večeras lošom ekipom Dervente. Na kraju prvog poluvremena bilo je 13:9.

Nakon odmora dosta toga nije se promijenilo. Izabranici Mahmuta Obralića nastavili su sa dobrom igrom u odbrani ali i napadu. Prednost Maglaja u većem dijelu drugog poluvremena iznosila je 6 ili 7 golova prednosti a Derventa je u nekoliko navrata uspijevala smanjiti tu prednost na 4 gola.

Međutim, to je bilo sve što su Dokićevi rukometaši večeras mogli protiv sjajnog Maglaja. Treba napomenuti i to da je zbog nesportskog poteza u 48. minuti meča crveni karton zaradio Lukić, igrač Dervente.

Rezultat na kraju susreta glasio je 33:25 za domaći tim. Kod rukometaša Maglaja najefikasniji su bili Omerović i Omahić sa po 8 pogodaka dok je kod Dervente najefikasniji bio Šiljaković sa 9 golova. Izvor: maglajinfo.com