Sloga stigla do bodova

Dobojlije su po prvi put poslije ljetnje pauze imali priliku da na djelu vide svoje rukometaše. Sloga je teškom mukom došla  do prvih bodova u novom prvenstvu. Tek u finišu slomili su otpor debitanta u ligi ekipe Kaknja i na kraju su slavili rezultatom 36:31 (17:16).

Gosti iz Kaknja nisu bili nimalo naivan protivnik. Sloga je igrala loše u odbrani dok je napad  donekle funkcionisao, a na golu je izvrstan bio Milutin Bogdanović. Najveću prednost u prvom dijelu domaći su imali u 23. minutu 13:9. A onda slijedi serija gostiju 3:0 gdje su došli na minus jedan. Seriju gostiju prekida Srđan Gavrić za 14:12 u 26.minutu. Minut kasnije prednost od tri gola u korist domaćih vraća Bojan Tulendić (15:12). Međutim Kakanjci se ne predaju i sa nova tri uzastopna gola u 30. minutu stižu do izjednačenja 16:16. Ipak da Sloga na odmor ode sa  vođstvom pobrinuo se Aleksandar Milojević.

U nastavku je Sloga održavala tri gola prednosti sve do 43. minuta kada izabranici Nedžada Zaimovića stižu do novog poravnanja 24:24. Egal su držali sve do osam minuta prije kraja. A onda sve u svoje ruke uzimaju odlični Nemanja Zekić i Bojan Tulendić. Sloga njihovim golovima pravi seriju 5:0 i dolazi do najveće prednosti na meču 35:29. Na kraju Sloga je slavila 36:31 i upisala prve prvenstvene bodove.

Najzaslužniji za pobjedu domaćih bili su golman Milutin Bogdanović sa 15 uspješnih intervencija, od  toga tri sedmerca, te Nemanja Zekić sa 10 i Bojan Tulendić sa  8 golova. U redovima Kaknja najefikasniji su bili Adnan Bevrnja i Admir Purić koji su postigli po šest golova.

SLOGA – KAKANJ 36:31 (17:16)

Dvorana: Srednjoškolskog centra. Gledalaca: 350. Sudije: Alen Kadić i Dino Tursić (oba iz Zavidovića). Delegat: Zdenko Alpeza (Mostar). Sedmerci: Sloga 4(1), Kakanj 9(5). Isključenja: Sloga 10, Kakanj 6.minuta.

SLOGA: Bogdanović (15 odbrana, 3 sedmerca), Pejić, Nedić, Simić, Tulendić 8, Petrušić, Mišanović, Zekić 10, Maksimović, Pavlov 4(1), Uljarević 4, Gavrić 5, Trifunović, Bosić, Milojević 5, Sauka. Trener: Danko Panić.

KAKANJ: Čehajić, Sinanović 4(1), Jovanović 2, Bevrnja 6, Bjelopoljak 5(2), Amitović 2(1), Purić 6(1), Živanić 4, Tukulić, Lilić (12 odbrana, sedmerac), Hadžić, Sužanj, Zvekić 2. Trener: Nedžad Zaimović.

Igrač utakmice: Nemanja Zekić (Sloga)

Sloga - Kakanj / Foto: RTV Doboj

Konjuh 19 : 23 Izviđač CO
Sloga 36 : 31 Kakanj
Bosna 32 : 23 Slavija
Goražde 21 : 29 Vogošća Poljine Hills
Derventa 27 : 31 Zrinjski
Borac M:TEL 34 : 19 Maglaj