Famos zaribao u Nevesinju

Fudbaleri Veleža imali su danas uspješnu premijeru pred domaćim navijačima. Savladali su Famos 2:1 i u dobrom raspoloženju očekuju naredne mečeve.

Nakon nezanimljivog prvog poluvremena bez pravih prilika, u nastavku je bilo više uzbuđenja. Velež je u vođstvo došao u 54. minutu iz opravdano dosuđenog penala, a siguran izvođač bio je Petković. Gosti su nakon primljenog gola zaigrali otvorenije i stvorili su nekoliko opasnih situacija pred golom Zurovca.

Nevesinjci do drugog gola stižu u 68. minutu. Prodanović je ubacio sa lijeve strane, a pred golom gostiju najbolje se snašao Radović. Ekipa iz Vojkovića je golom dva minuta prije kraja finiš ipak učinila neizvjesnim. U narednom kolu Velež gostuje u Bijeljini Slogi Junajted.

VELEŽ – FAMOS 2:1 (0:0)

Gradski stadion u Nevesinju. Gledalaca: 150. Sudija: Milan Tadić (Pale). Strijelci: 1:0 Petković, 2:0 Radović, 2:1 Milinković.

VELEŽ: Zurovac, Vučetić, Petković (Šarenac), Milanović (Drašković), Prodanović, Vuković (Ivanišević), Radulović, Mrkajić, Radović, Milidrag, Repović.

FAMOS: Jovičić, Janković, Frganja, Lučić, Hrkalović, Koprivica, Perović, Milinković (Šešlija), Bjelica, Simović, Mičić (Perić).