Leo slavio u Derventi

U 5. kolu Premijer lige BiH u rukometu RK "Leotar" je kao gost pobijedio ekipu "Dervente" rezultatom 25:28 (12:10). Ovo je prva pobjeda Trebinjaca u gostima u ovogodišnjem prvenstvu, a četvrta ukupno.

Pobijeđena je iskusna ekipa koja već sedmu godinu zaredom igra najkvalitetniju ligu u BiH.

U prvom poluvremenu domaćini su bili bolji i imali su prednost tokom prvih 30. minuta. Na odmor se otišlo sa prednošću domaćina od dva gola razlike - 12:10

I u nastavku utakmice domaćini su bili bolji i došli su do prednosti od 16:12, ali tada je na scenu stupio odlični golman Radović sa svojim odbranama koji je dao vjetar u leđa ostalim igračima.

U 45. minutu Trebinjci vode sa 18:20. Do kraja utakmice igrači trenera Milana Simonovića drže konce u svojim rukama i dolaze do zaslužene pobjede.

U narednom kolu u Trebinjedolazi ekipa Goražda.

RK Derventa: Ristić, Živanić 7, Denić, Sibinčić 4, Lukić, Zemunović 1, Milinković 2, Škrga R., Dragičević, Škrga D., Stanković 1, Starčević, Pekić 5, Nikić, Pejić, Mišanović 5.

RK Leotar: Savović, Draganić 3, Bojović, Milićević 3, Milojević 6, Mićić, Ninković 2, Radović, Srdanović 1, Jovanović 1, Uljarević 1, Janković 4, Glendža 7, Ražnatović.

Bosna 27 : 24 Sloga(D)
Sloga(GV-U) 32 : 27 Slavija
Derventa 25 : 28 Leotar
Goražde 29 : 22 Konjuh
Vogošća Poljine Hills 32 : 26 Maglaj
Zrinjski 20 : 20 Borac M:TEL