4/4
8 : 26

EL: Real trojkoma sruŔio Zvezdu u Areni

07.11.2019 Đ. MaleÅ”ević

KoŔarkaŔi Zvezde doživjeli su peti poraz u Evroligi. Bolji od njih u Beogradu bio je Real rezultatom 75-60.

Meč je od samoga starta bio dosta tvrd. I jedni i drugi su igrali dobro u defanzivi a Real je poveo sa 7-2. Zvezda je nastavila sa agresivnom odbranom, razigrao se i Gist i Zvezda je povela sa 9-7. Ipak, Real je odigrao bolje zvarŔnicu prvog perioda i dobio ga je sa 12-9.

I na startu drugog perioda nastavilo se u istom ritmu. Međutim, Real je polako preuzima kontrolu i poveli su sa 18-11. Nije pomogao ni tajm aut Gavrilovića. Real je nastavio seirju i poenima Garube gosti su doÅ”li do +10. Međutim, tada Zvezda pravi seriju 7-0 i vraća se u igru. Ipak, Real je odbio nalet Zvezde i na poluvrijeme odlaze sa +6.

Na startu drugog poluvremena gledali smo dosta efikasnu utakmicu. Zvezda nije mogla odbraniti mnogo toga ali je Beron pogađa sa druge strane i držao Zvezdu u igri. Zvezda je u jednom trenutku pojačala odbranu te je doÅ”la do izjednačenja.Ā  Zvezda je odigrala dobro zavrÅ”nicu trećeg perioda te je trojkom Fajea doÅ”la do +3.

Real bolje otvara poslednji period. Sa tri vezane trojke, Madriđani dolaze do +6. Nije pomogao ni tajm aut Gavrilovića pa je Real trojkom Rudija doÅ”ao do +9. Preko Berona i Brauna, Zvezda je uhvatila napadački ritam i vratila se u igru. Iako je Zvezda pokuÅ”avala da se potpuno vrati, Real prosto imao odgovor. Kroz sjajnu odbranu i Å”ut za tri poena, na kraju su mirno priveli meč kraju.

Real je do pobjede predvodio Ljulj sa 16 poena dok je Zvezdu predvodio Beron sa 17.

Zvezda je na skoru 2-5 a Real na 4-3.