Varda savladala Sutjesku

Košarkaši „Varde HE“ savladali su na domaćem terenu ekipu „Sutjeske“ iz Foče sa 80:77  (22:15, 18:17, 18:24, 22:21 ) u 5. kolu Prve lige Republike Srpske.

Višegrađani nastavljaju sa pobjedama na domaćem terenu, a sada su bili bolji u komšijskom duelu sa „Sutjeskom“. Imao je tim Ilije Vidakovića prednost od 16 poena razlike, ali na poluvrijeme odlazi sa +8.  Gosti su pred sami kraj treće četvrtine i poveli sa 56:55, ali „Varda HE“ brzo vraća vođstvo i održava minimalnu razliku sve do kraja i trijumfuje sa 80:77.

Najefikasniji na meču bio je Stefan Ivanović sa 24 poena, Stanimirović je imao 14, Frganja 12, Jokić i Bodiroga po 11. Na drugoj strani Živanović 23, Tunguz 17, a Vladan Radović 13 poena.  Domaćin sada ima skor od tri pobjede i dva poraza, a gosti od dvije pobjede i tri poraza.