Čelopek spretniji od Tabanaca

U drugom kontrolnom susretu, Tabanci su na gostovanju poraženi od regionalca Čelopeka, rezultatom 2:0.

Utakmica u Čelopeku počela je ispitivanjem snaga. Igralo se napadački na obje strane i uglavnom na sredini terena.

Prvotimci Čelopeka pokušavali su dugim loptama da, preko svojih napadača,  dođu do gola, ali odbrana Tabanaca je bila na visini zadatka.

U prvom dijelu viđene su i dvije odlične šanse. Prva je bila  za domaću ekipu, u 15. minutu, kada Astarević koristi dugu loptu, obilazi golmana Stanojevića, ali loptu sa gol linije izbija štoper Jokić.

Već u 25. minutu, domaći su na potezu, a na odlično proigravanje Kikića, Đurić izlazi na golmana Čelopeka, ali on uspješno brani svoju mrežu.

Na odmor se otišlo bez pogodaka.

Drugo poluvrijeme je nešto bljeđe na obje strane. Igrao se 60. minut kada domaći igrač prolazi iz drugog plana i matira nemoćnog golmana Stanojevića.

Poslije primljenog gola, ekipa Tabanaca je napadala preko Klisarića, Milića i Džafića, ali lopta nije htjela u gol, a Čelopečani su se dobro branili.

Deset minuta prije kraja, poslije prekida, Perić je na desnoj strani bio najviši u skoku, i glavom smješta loptu u mrežu Tabanaca, za konačni rezultat 2:0.

FK Tabanci

Poraz nije obeshrabrio izabranike Vidoja Đurića.

"Naša ekipa je igrala bez četiri standardna prvotimca, što je svakako bio veliki hendikep. Mi smo još u trenažnom ciklusu rada na fizičkoj spremnosti i svakako da nam je rezultat bio u drugom planu. Iz ovog susreta  ćemo izvući pouke i pokušati što prije ukloniti greške koje su se dešavale. Ekipi Čelopeka čestitamo na pobjedi i želimo im sreću u nastavku prvenstva na regionalnom Istoku“, kazao je Marko Jokić, prvotimac Tabanaca.

Tabanci u predstojećoj polusezoni u Područnoj ligi Birač imaju za cilj osvajanje liderske pozicije i prelazak u viši rang takmičenja.

Pecka 3 : 0 Jasenica
Jardan 3 : 2 Jadar
Tabanci 3 : 0 Polet
Budućnost 3 : 0 Branjevo
Lokanj 3 : 2 Borac