Sloga bolja od Omarske (video)

Sloga - Omarska 2:1

Fudbaleri Sloge upisali su nova tri boda savladavši ekipu Omarske rezultatom 2:1. Dobojlije su cijelim tokom utakmice imale inicijativu i bili bolji protivnik. U 19. minutu loša procjena golmana Sloge Jupića koji je nespretno intervenisao, otvoren put ka golu imao je Rosić, ali Jupić se uspio vratiti na gol i spriječiti pogodak gostiju. Igrao se 36. minut kada iz izgledne prilike Nuhanović šutira preko gola. Samo minut kasnije nova prilika za domaće kada Junuzović pogađa prečku. Što nije učinio tada uspjeo u posljednjem minutu prvog dijela kada glavom pogađa za vođstvo Sloge 1:0.

Tekao je 67. minut Nuhanović dobro šutira, ali brani Mladen Jokić. U 82. minutu evrogol iz slobodnog udarca postiže Enver Buljubašić koji pogađa gornji lijevi ugao gola Omarske. U finišu tačnije u 87. minutu gosti stižu do gola. Jupić sa nekih tri metra brani u dva navrata udarce gostiju glavom, ali iz trećeg pokušaja Lajić pogađa za 2:1. U sljedećem minutu već nova prilika za Slogu, ali na mjestu je Mladen Jokić koji je odbranio. U prvom minutu sudijske nadoknade Srđan Đuranović pogađa prečku.

Na kraju zaslužena pobjeda Sloge koja se približila na samo dva boda lideru na tabeli. U narednom kolu Sloga gostuje kod imenjaka u Trnu.

Sloga Doboj - Omarska 2:1 (1:0)

DOBOJ – Strijelci: 1:0 Junuzović u 45, 2:0 Buljubašić u 83, 2:1 Lajić u 87. minutu. Stadion: “Luke” Gledalaca: 100. Sudija: Nikola Tadić (Banja Luka). Pomoćnici: Aleksandar Railić (Derventa) i Veljko Makitan (Gradiška). Delegat: Branko Tripić (Prnjavor). Posmatrač suđenja: Dario Tepavčević (Laktaši). Žuti kartoni: Junuzović, Vasiljević, Đuranović (Sloga Doboj), Nišević, Zdjelar, Grahovac, Mladen Jokić, Stojnić (Omarska).

SLOGA (D): Jupić, Nikolić, Đuranović, Nuhanović, Gouhan, Šimić (od 46.minuta Hadžimujić), Vasiljević, Ivešić, Junuzović (od 74. Buljubašić), Radovanović (od 57. Đedović), Ristić. Trener: Milan Draganović.

OMARSKA: Mladen Jokić, Marko Jokić, Lajić, Zdjelar, Nišević, Rosić (od 65.minuta Gavranović), Darko Romanić (od 82. Stojnić), Panić, Grahovac (od 65. Krecelj), Anđić, Vračar. Pomoćni trener: Milenko Vuleta. Igrač utakmice: Mladen Jokić (Omarska)