Drama Leotarau

Leotar - Promo

U 9. kolu Prvenstva BiH „Liga 12“ KK „Leotar“ je nakon dva produžetka pobijedio u Sportskoj dvorani „Miloš Mrdić“ KK „Promo“ iz Donjeg Vakufa 116:111.

Nakon regularnog dijela bilo je 94:94 (26:25, 28:21, 19:24, 21:24), poslije prvog produžetka bilo je 105:105 (11:11), a nakon drugog 116:111 (11:6).

Ovo je šesta pobjeda Trebinjaca, a peti poraz gostiju.

Od početka utakmice vidjelo se da će to biti teška utakmica isto kao što su bile i do sada sve odigrane u Trebinju.

Tokom prve četvrtine Leotar je vodio tako da je u petom minutu bilo 15:8, ali prvih deset minuta završilo se 26:25. Tokom druge četvrtine Trebinjci su zaigrali bolje i razliku od osam koševa držali su sve do poluvremena na koje se otišlo sa 54:46.

Gosti u trećoj četvrtini u 27. minutu prešli u vođstvo od 61:63, ali se u posljednju četvrtinu ušlo sa 73:70 za ekipu Leotara.

Posljednja četvrtina bila je prava klackalica jer je prednost bila čas na strani domaćina, čas na strani gostiju.

Gosti su 50. sekundi prije kraja izjednačili na 94:94 i do kraja regularnog dijela nije postignut nijedan koš i otišlo se u prvi produžetak tokom kojeg je Leotar većinom vodio.

Ipak, kraj prvog produžetka dočekalo se sa 105:105 i ušlo se u drugi nastavak. U ovih pet minuta domaćin je bio sigurniji i smireniji i zasluženo pobijedio.

Kod Leotara pet igrača postiglo je dvocifreni broj koševa i to Rikalo 34 (nad njim je načinjeno 13 faulova), Šakotić 26, Aleksić 14, Milošević 12, a Andrejević je imao dabl-dabl sa 11 koševa i 12 skokova. Kod gostiju Amerikanac Ervin je postigao 35, a Mustafica 22 koša.

Trener Miro Vukoje rekao je nakon utakmice da na ovakvim utakmicama igrači i ekipa sazrijevaju i zahvaljujući tome to je doprinijelo da se neke situacije prelome na strani Trebinjaca.

„Čestitam mojim momcima kao i gostima na jednoj odličnoj utakmici. Protivnik nas nije iznenadio jer smo znali da je to uporna ekipa koja isto igra i na plus 10 ili minus 10. To je mentalno čvrsta i iskusna ekipa koju treba naraditi i oni igrači koji su bili zaduženi da iznesu kraj utakmicu uradili su to na najbolji mogući način“, istakao je Vukoje.

U narednom kolu Leotar gostuje u Vogošći gdje ga dočekuje istoimena ekipa.

Leotar - Promo  Drugi produžetak 116:111.

Prvi produžetak 105:105 94:94 ((26:25, 28:21, 19:24, 21:24)

KK „Leotar“: Marić, Raičević 6, Aleksić 14, Tunguz, Damjanović 4, Rikalo 34, Andrejević 11, Milidragović, Ninković 6, Šakotić 26, Dedijer 3, Milošević 12. Trener: Miro Vukoje.

KK „Promo“: Sedlarević 15. Ervin 35, Džihan 1, Alkić, Čavak, Islamović 6, Hodžić, Fazlić 12, Mustafica 22, Kasun, Karavdić 12, Orizu 8. Trener: Hamdo Frljak.

Izvor: Trebinje Live

Vogošća 86 : 94 Široki
Leotar 116 : 111 Promo
Spars 90 : 73 Mladost