Trebinjke pregazile Jedinstvo

ŽKK Leotar 03

U 10. kolu Prvenstva BiH ŽKK Leotar 03 je u Tuzli slavio protiv Jedinstva Dženeks  rezultatom 63:104 (16:29, 13:30, 16:23, 18:22). Ovo je sedma uzastopna pobjeda Malenih i nalaze se na trećem mjestu.

Trebinjke su počele furiozno i u Sportskoj dvorani "Mejdan" odmah su pokazale da su došle po pobjedu. Prvu četvrtinu dobile su sa 13 koševa razlike - 16:29.

Drugih deset minuta na parketu je bila samo jedna ekipa i domaće igračice nisu imale odgovor na pucački raspoloženog kapitena Dostinić i uvijek odličnu Kešeljević tako da se na odmor otišlo sa 29:59.

Treću i četvrtu trećinu gošče su dobile u svoju korist tako da je nakon 40 minuta na semaforu pisalo 63:104.

Najefikasnija kod domaćina bila je Feukić koja je postigla 24 koša, a kod gošći Dostinić sa 33 i Kešeljević sa 32 koša bile su najefikasnije, ali tu je bila i Milaković sa dabl-dabl učinkom od 13 koševa i 15 skokova, kao i A.

Milanović sa 11 koševa i 9 skokova.

Nakon utakmice trener Milorad Nadaždin naglasio je da je ovo bilaaveoma odgovorna igra svih igračica i pravi uvod za sljedeće kolo protiv Čelika.

"Ovo je prva pobjeda protiv Jedinstva ikada i najbolje odigrano poluvrijeme u ovoj sezoni", nije krio svoju sreću Nadaždin.

U narednom kolu u Trebinje dolazi ŽKK "Čelik Subor" koji ima isti skor kao i Malene.

Jedinstvo Dženeks - Leotar 0363:104 (16:29, 13:30, 16:23, 18:22)

ŽKK"Jedinstvo Dženex": Jurčenko, Feukić24,Ruščuklić 5, Grebović 10, Nurkić 18, Šaćirović. L. Dedić 1, Dž. Dedić, Kamerić 2, Brčina 3, Razić, Salihović. Trener: Mirza Oštraković.

ŽKK "Leotar 03": Kešeljević 32, S. Milanović 4, A. Milanović 9, Dostinić 33, Milaković 13, Benderać, Jokanović, Papović 7, Radovanović 2, Šapurić, Putica 4. Trener: Milorad Nadaždin.