Adria Tur: Rubijov prejak za Danila

Andrej Rubijov ostvario je i drugu pobjedu u grupi B, savladavši u drugom kolu Danila Petrovića sa 2-0.

U prva dva gema nije bilo brejk šansi. U trećem gemu, Petrović je imao 15-40. Ipak, Rubijov je vezao tri poena i poveo je sa 2-1. Imao je Danilo i u petom gemu dvije brejk šanse ali ih nije iskoristio. U narednom gemu, prvi problemi za Petrovića. Rus je došao do 15-40 i tri brejk i set lopte. Prve dvije set lopte Petrović je spasio. Međutim, na trećoj Rubijov odigrava sjajan poen te brejkom dobija prvi set sa 4-2.

U drugom setu Rubijov je dodao gas. Na krilima osvojenog prvog seta, sjajno je otvorio i drugi. Napravio je brejk te je poveo sa 3-0. Danilo je dobio svoj gem i smanjio na 3-1 ali to je bilo sve od njega. Rus je iskoristio servis za meč i sa 4-1 dobio drugi set.

Rubijov je sada na skoru 2-0 i ako Čilić dobije Zvereva, Rubijov će još večeras proći u finale.