Tabanci nadigrali Čelopek

Još jednu kontrolnu utakmicu Tabanci su završili pobjedom, savladavši na svom terenu  Čelopek, rezultatom 2:1.

Svih devedeset minuta na terenu je vođena prava borba za svaku loptu. Domaća ekipa u 34. minutu uspijeva doći do prednosti od 1:0. Lucic je probio po lijevoj strani, centrirao na drugu stativu, gdje  je pronašao Tanackovića koji vraća glavom povratnu na pet metara, tu natrčava Džafić i šalje loptu u lijevi ugao gostujućeg gola. Nakon samo tri minuta, Tabanci su uduplali prednost. Džafić je prošao po desnoj strani i centrirao na 6-7 metara, na loptu natrčava Milić i šalje je pod prečku.

U drugom dijelu susreta, Čelopečani su uspjeli smanjiti rezultat na 2:1. Nakon kornera sa desne strane,  Tanacković izbija loptu koja pada 12-13 metara od gola, na nju natrčava gostujući igrač i šalje je u donji lijevi ugao domaće mreže.

Vidoje Đurić, trener Tabanaca, zadovoljan je igrom svojih odabranika.

“Čelopek je opasan protivnik i naš veliki rival, pa nije neobično što je ova utakmica bila ovako borbena. Naravno da mi je drago što smo upisali pobjedu u još jednom prijateljskom susretu, ali još mi je draže što sam se još jednom uvjerio da smo pripreme dobro odradili i da nemamo čega da se plašimo u predstojećem prvenstvu, jer u ekipi sve funkcioniše baš onako kako i treba. Iako je bio jedan od naših najboljih igrača, odlazak Kikića nije uticao na ekipu, a pokazuje se da je dovođenje Čiraka bio pravi potez.  Još malo vremena je ostalo do početka sezone i iskoristićemo ga da odigramo još jednu prijateljsku utakmicu, ali i da ispravimo neke sitne nedostatke koje smo uočili”, istakao je Đurić.

U generalki pred početak sezone, Tabanci će ugostiti Memiće, člana Treće kantonalne lige Tuzlanskog kantona – Istok.