Čačani poraženi od Budućnosti

Podgorica, (MINA) – Košarkaši Budućnost Volija pobijedili su večeras u Podgorici čačanski Borac 86:83 (19:26, 29:18, 12:11 i 26:28), u utakmici trećeg kola ABA lige.

Podgorički tim upisao je treću pobjedu i zadržao maksimalan učinak na startu regionalnog šampionata.

Savladao je pred svojim navijačima i Split 84:59, dok je u gostima u uzbudljivoj završnici, poslije dva produžetka, slavio protiv Partizana 101:99.

Domaćin je opravdao ulogu favorita, ali je do pobjede došao teže od očekivanog.

Budućnost je serijom od sedam uzastopnih poena tri minuta prije kraja došla do najubjedljivijeg vođstva na meču (80:68), ali nije riješila pitanje pobjednika.

Borac je u samom finišu uspio da smanji zaostatak i svede ga na dva poena, ali ne i da ugrozi trijumf domaćina.

U posljednjoj sekundi imao je šut za produžetak, ali ga nije realizovao.

Debitant u ABA ligi bolje je počeo meč i u desetom minutu imao je devet poena razlike (26:17).

Istu prednost imao je i u 12. minutu (31:22).

Domaćin je u 20. minutu prvi put poveo (46:44), a do kraja treće četvrtine uspio je da prednost učini dvocifrenom (60:50).

Budućnost je još jednom imala istu prednost, koja je u 37. minutu iznosila 12 poena.

Borac se još jednom vratio u meč, finiš učinio uzbudljivim, ali nije imao dovoljno snage i koncentracije za potpuni preokret.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Nikola Ivanović sa 27, Petar Popović je ubacio 16, a Dragan Apić i Melvin Edžim po deset poena.

U ekipi iz Čačka najbolji je bio Bris Džon sa 21, dok je Uroš Čarapić postigao 17 koševa.

Drugi crnogorski predstavnik, barski Mornar, u nedjelju (20.00) u Beogradu igraće protiv Crvene zvezde.