U okviru 15. posljednjeg kola m.tel Prve lige FBiH derbi kola su odigrali "domaća", ekipa Vis Simm Bau i gračaničko Bratstvo, debitanti u ligi Vis Simm Bau je golom Huseinspahića slavila, 1:0.
Minimalnu pobjedu ostvario je i kakanjski Rudar, 1:0, na svom travnjaku golom Gačana protiv bivšeg premijerligaša GOŠK -a i prvi je pratilac jesenjeg prvaka Posušja.
Još su domaće pobjede zabilježile ekipe Orašje protiv Jedinstva, 4:1 , i hadžićki Radnik naspram Slavena, 3:1, Ljuca 2 i Šljivar . Ekipa Posušja je na Mokrom Docu ugostila banovićku Budućnost koja je goste ispratila čak sa sedam golova u mreži, 7:0.
Gostujuće pobjede su u ovom kolu ostvarile ekipe TOŠK -a u Konjicu, 2:1, Mahmutović, Dizdarević, gol za Igman je postigao mladi Iris Mandžuka i ekipa gradačačke Zvijezde koja je prekinula pobjedonosni niz domaće ekipe Goražda, 2:1 .
Jedini remi u ovom kolu je odigran u na čapljinskim Bjelavama gdje su domaća Čapljina i Travnik, odigrali 1:1, pogađali su Marić i Vrebac .
Rezultati,
Orašje: HNK Orašje - NK Jedinstvo 4:1 (Dedić, Prgić, Lugavić, Marošević /Tankuljić).
Čapljina: HNK Čapljina - NK Travnik 1:1 (Marić/Vrebac) .
Posušje : HŠK Posušje - FK Budućnost 7:0 (Bešlić , Vranjić po 2 Lučić 27' iz 11m, Begić ' Šiško ') .
Tešanj : NK Vis Simm Bau - NK Bratstvo 1:0 (Huseinspahić) .
Hadžići : FK Radnik - NK Slaven 3:1 (Ljuca 2, Šljivar/Krajišnik) .
Konjic : FK Igman - NK TOŠK 1:2 (Mandžuka/ Mahmutović , Dizdarević ) .
Kakanj : FK Rudar - NK GOŠK 1:0 (Gačan).
Goražde : FK Goražde - NK Zvijezda 1:2 (Mihajlović/Velić AG Samardžić) .
Lista strijelaca,
11 golova, Maid Jaganjac (NK Bratstvo), Selmir Mahmutović (NK TOŠK)
9 - Dino Dizdarević (NK TOŠK),
8 - Kerim Tatar (FK Goražde), Dino Dizdarević (NK TOŠK),
6 - Dženan Haračić (NK Jedinstvo),Mirnes Salihović (FK Budućnost), Belmin Kobilica, Kenan Dervišagić (FK Rudar),Mirza Kovač (NK Vis Simm Bau), Sedin Ljuca (FK Radnik) ,
5 - Alden Vladavić (FK Radnik), Senad Kašić (FK Igman), Ivan Buhač (HŠK Posušje), Nermin Hodžić (NK Vis SimM Bau), Faruk Gačan (FK Rudar) ,
4 - Amar Memić, (FK Radnik), Zvonimir Mikić (HNK Orašje), Luka Lučić, Ivan Bešlić (Posušje) , Amer Torlak (NK Travnik) , Bojan Mihajlović (FK Goražde) ,Eldin Trumić (FK Budućnost) , Semir Dedić (HNK Orašje) ,Husein Poturalić (NK Bratstvo), Eldin Trumić (FK Budućnost), Jasmin Berbić (NK Vis Simm Bau )
GOŠK | 3 : 0 | Rudar |
Travnik | 0 : 2 | Čapljina |
Slaven | 1 : 3 | Radnik |
TOŠK | 3 : 0 | Igman |
Budućnost | 1 : 0 | Posušje |
Bratstvo | 0 : 4 | Vis Simm Bau |
Zvijezda | 4 : 1 | Goražde |
Jedinstvo | 2 : 1 | Orašje |
Poz | Tim | Utak | Pob | Ner | Por | Bod | |
1 | Posušje | 30 | 18 | 7 | 5 | 61 | |
2 | TOŠK | 30 | 16 | 6 | 8 | 54 | |
3 | Rudar | 30 | 15 | 5 | 10 | 50 | |
4 | Goražde | 30 | 14 | 7 | 9 | 49 | |
5 | Zvijezda | 30 | 14 | 6 | 10 | 48 | |
6 | Bratstvo | 30 | 14 | 6 | 10 | 48 | |
7 | GOŠK | 30 | 12 | 7 | 11 | 43 | |
8 | Jedinstvo | 30 | 13 | 4 | 13 | 43 | |
9 | Radnik | 30 | 11 | 7 | 12 | 40 | |
10 | Budućnost | 30 | 12 | 4 | 14 | 40 | |
11 | Vis Simm Bau | 30 | 11 | 6 | 13 | 39 | |
12 | Travnik | 30 | 10 | 9 | 11 | 39 | |
13 | Igman | 30 | 10 | 7 | 13 | 37 | |
14 | Orašje | 30 | 10 | 6 | 14 | 36 | |
15 | Čapljina | 30 | 10 | 6 | 14 | 36 | |
16 | Slaven | 30 | 1 | 5 | 24 | 8 |