Prazne puške na Pecari

Široki - Tuzla siti 0:0

NK Široki Brijeg je večeras na Pecari dočekao ekipu Tuzla Sitija , a susret je završen neriješenim rezultatom 0:0.

Prvi dio utakmice nije ponudio nikakva uzbuđenja, te se igra odvijala uglavnom na sredini terena bez kreativnih i kvalitetnih akcija, samim tim i šansi.

Prvi su zaprijetili Tuzlaci u 20. minuti preko Bađija, ali je Jurić dobrom intervencijom spasio svoj gol, da bi dvije minute kasnije uzvratio i Široki preko Begića, ali je njegov šut otišao pored gola.

Do kraja prvog poluvremena vidjeli smo još dvije opasne situacije, oba puta pred golom Širokog. Prvo su gosti odigrali lijepu akciju u 44. minuti susreta, ali je M. Jurić sjajno izblokirao udarac Maksimovića, da bi minut kasnije u velikoj šansi bio i Mišić, ali je njegov udarac otišao preko gola.

Drugo poluvrijeme bolje otvara Široki i u prvim minutama istog stvara dvije opasne prilike. Prvo je zaprijetio M. Jurić čiji šut glavom brani Fejzić, da bi samo minut kasnije u prilici bio i Musa, ali je katastrofalno šutirao iz dobre pozicije.

Nastavak utakmice donosio je uglavnom mirnu igru i jalove napade sa obje strane, a budući da se mreže nisu tresle, susret je završen nepopularnim rezultatom 0:0.

Široki brijeg – Tuzla Siti 0:0

Široki brijeg. Stadion. Pecara. Bez gledalaca. Sudija: Haris Kaljanac (Sarajevo). Žuti kartoni: Musa, Šabić (Široki), Đerić Fejzić, Maksimović.(Tuzla siti).

Široki : Miškić Vukoja  (od 86. Majić), Začara  (od 58. Jurilj) , S. Jurić   (od 69. Šabić) , Begić , M. Jurić , Musa , Ikić  (od 86. Brekalo).

TUZLA Siti: Fejzić  , Barišić  , Crnkić (od 29. Maksimović) , Karjašević  , Badji  (od 83. Mehidć) , Mišić , Dofo  , Lučić , Moris , Đerić , Mešinović  (od 74. Ubiparip).

Krupa 1 : 0 Radnik
Olimpik 0 : 0 Mladost
Sarajevo 0 : 0 Sloboda
Široki Brijeg 0 : 0 Tuzla City
Velež 2 : 2 Željezničar
Borac 2 : 1 Zrinjski