Krivaja bolja od Bosne

Krivaja

RK Krivaja  je u Sarajev, 22.09.  u dvorani “Ramiz Salčin” savladalu ORK Bosna ACQ u susretu Premijer lige BiH, a rezultat je bio 30:36 (16:15) u korist zavidovićke ekipe.

Gostujući sastav je dosta nervozno otvorio utakmicu, te uz nekoliko tehničkih grešaka omogućio Bosni da poslije tri minute igre ima vodstvo od 3:0. Poslije pet minuta igre Bosna je vodila s 4:1, te trener Krivaje Enes Avdić poziva minut odmora.

Trebalo je malo vremena Krivaji da konsoliduje svoje redove, Bosna je imala u dva navrata i po četiri gola prednosti, kod 6:2 i 7:3, nakon čega čvrsta igra Krivaje i serija od 4:0 donosi poravnanje u 18. minuti i na semaforu je bilo 7:7.

Nakon toga se igralo gol za gol, te poslije nekoliko promašenih prilika Krivaja uspijeva prvi put u 22. minuti dođi do prednosti, a rezultat je bio 10:11.

Bosna je brzo uzvratila, na tri minute do kraja imali su ponovo tri gola prednosti pri rezultatu 15:12, ali Krivaja smanjuje zaostatak te se na pauzu odlazi pri minimalnom vodstvu domaćina od 16:15.

Na startu drugog poluvremena Krivaja brzo stiče do izjednačujuće pogotka, a potom i s igračem manje do novog vodstva rezultatom 17:16.

U 34. minuti Krivaja prvi put stiže do dva gola prednosti, rezultat je bio 19:17, Bosna brzo poravnava, ali Krivaja uzvraća sa dva vezana gola i stiže do 21:19.

I s igračem manje Krivaja dobro igra, pa u 39. minuti stiže na plus četiri, a na semaforu je stajalo 20:24 te domaći zovu minutu odmora.

Nakon minute pauze Bosna smanjuje na dva gola zaostatka, no hrabra igra Krivaje donosi rezultat, te brzo vraća stečenu prednost, a u 49. minuti dolaze i na plus pet – rezultat je bio 25:30.

U završnoj dionici Bosna je smanjila na tri gola, no domaći rukometaši ne uspijevaju unijeti nervozu u redove Krivaje, a koja u završnici dolazi do maksimalnih šest golova prednosti i pobjede rezultatom 36:30.

Prvo ime večerašnjeg susreta je bio golman Krivaje Jasmin Hadžihasić, koji je s 19 odbrana dovodio do ludila rukometaše Bosne. Kapiten Deni Velić je također bio odličan s 10 pogodaka, po šest su dodali Haris Bašić i Matej Sarajlić, a pet Ismir Salkić.

U redovima domaćina Edo Mehinagić je postigao osam golova, Adnan Harmandić šest, a Faruk Vražalić i Emr Omanović po pet.

RK Krivaja tako poslije dva gola ima maksimalan učinak, a u subotu će gostovati u Bugojnu kod MRK Iskra.

ORK Bosna ACQ: Kenan Mutapčić, Arman Beširević, Edo Mehinagić 8, Faruk Vražalić 5, Adnan Harmandić 6, Armin Gušić, Faris Raonić, Mirza Mimić 1, Amar Korkarić 2, Muhamed Toromanović 3, Mihajlo Domazet, Simon Mrda, Ismar Tahirović, Emir Omanović 5, Tarik Balta, Amar Malagić. Trener: Zuhdija Korkarić.

RK Krivaja: Ali-Muhamed Omerović, Haris Muhić, Jasmin Hadžihasić, Haris Bašić 6, Deni Velić 10, Enis Avdić, Ismir Salkić 5, Selman Velagić 1, Jasmin Omerović, Matej Sarajlić 6, Mirza Mehinagić 3, Almas Polić, Faris Čolaković, Faris Telalović, Eldar Mehić 4, Semir Zvekić 1. Trener: Enes Avdić.

izvor:zportal.ba

Bosna (S) 30 : 36 Krivaja
Leotar 28 : 21 Sloga (D)
Borac M:TEL 35 : 19 Gradačac
Sloga (GV/U) 23 : 33 Sloboda
Vogošća 28 : 24 Konjuh