Cibona potopila Mornare

Moranr - Cibona

Mornar je u prvom poluvremenu razigrao Cibonu dozvolivši rivaliu mnogo lakih poena i štetu od takve igre nije uspio da popravi u nastavku - 77:87.

Mladi zagrebački tim pokazao je više želje, energije i borbenosti od Barana i to je bilo dovoljno za trijumf, prvi za nekadašnjeg dvostrukog prvaka Evrope protiv našeg tima od novembra 2018. godine!

Mornar je u par navrata zaprijetio da bi mogao da se vrati u meč nakon bijega "vukova sa Tuškanca" na 21 poen razlike u finišu poluvremena (30:51), ali bi svaki put kada bi se spustio na jednocifreni minus uslijedile greške koje protivnik nije propustao da kazni.

Od prvog minuta bilo je evidentno da Mornaru treba još vremena da "složi kockice" sa izmijenjenim i timom koji nema napadačku klasu onog koji je prethodnih sezona stizao do top 4 regionalnog prvenstva. Glavni krivac za veliki rezultatski bijeg gostiju bio je centar Roko Prkačin koji je u prvom poluvremenu dominirao u reketu (za 18 minuta postigao 18 poena  bez promašaja). Uz njega za dominaciju Cibone do velike pauze zaslužan je bio i Amar Gegić sa 11 poena i sedam asistencija do poluvremena!

U nastavku Mornar je odigrao agresivnije i kvalitetnije - Mihailović je sa osam vezanih poena na kratko probudio svoj tim ali su Zagrepčani znali da se odbrane od svakog pokušaja domaćina da se vrati.

Mornar Barsko zlato - Cibona 77:87 (16:28, 16:23, 27:16, 18:20)

DVORANA: "Topolica". GLEDALACA: 100. SUDIJE: Nikolić, Jovčić, Obrknežević (Srbija).

MORNAR: Mihailović 18, Luis 5, Mićović 10, Dejvis 6 , Jeremić 18, Živanović 3, Šehović, Smit 5, Gordić 3, Rakočević 4, Lazić 3, Miković 2.

CIBONA: Radovčić, Vranković, Mustapić, Prkačin 24, Gegić 17, Vildosa 2, Majcunić, Gnjidić 10 (3-3), Branković 10 (1-0), Drežnjak 3, Rijvers 18 (2-2), Nakić.
Mornar u 2. kolu Admiralbet ABA lige 2. oktobra, gostuje Krki.