Sloga teškom mukom savladala Iskru

DOBOJ – Rukometaši Sloge u posljednjem jesenjem kolu su na svom terenu teškom mukom savladali ekipu Iskre iz Bugojna rezultatom 27:25. Gosti su igrali rasterećeno i u Doboj nisu došli sa bijelom zastavom.

Na samom otvaranju Sloga je povela 2:0. Ali gosti uzvraćaju istom mjerom i stižu do izjednačenja 2:2. Zatim se igralo gol za gol sve do 19.minuta kada je rezultat glasio 7:7. Onda Sloga sa dva gola u nizu stiže do 9:7. U posljednja tri minuta prvog dijela ušlo se sa vođstvom Dobojlija 13:11. Ali gosti uspjevaju do odmora postići dva gola za rezultat 13:13.

U 32.minutu gosti stižu do prvog vođstva na utakmici 14:13. Rezultatsku prednost svom timu vraćaju Damjanović i Đurđević 15:14 (36.minut). Na početku 40-og minuta Dobojlije su imale tri igrača više ali to nisu iskoristili, nisu postigli ni jedan gol, nepremostiva prepreka bio im je golman Riad Polić. Igrao se 44.minut kada Bugojanci ponovo dolaze u vođstvo 19:18. gostu su imali gol viška sve do 53.minuta 22:21. Ali onda Vladimir Stanković sa sedam metara donosi poravnanje Slogi 22:22. Nakon tri minuta Vladan Đurđević vraća prednost Slogi 23:22. U toku je bio 56.minut rezultat na semaforu je stajao 23:23. Onda sjajne reakcije u odbrani radi Vladan Đurđević koji krade lopte, tada Sloga postiže tri gola u nizu za 26:23 (59.minut). Do kraja je ostalo nešto manje od dva minuta, sve je mirisalo na lagan finiš Dobojlija. Ali nije bilo tako, nije moglo bez drame. Gosti sa dva gola u seriji dolaze na minus jedan 25:26. Posljednji napad na utakmici imala je Sloga. Dvadeset sekundi prije kraja strateg domaćih Dejan Vasilić zatražio je tajm aut. Gosti su nakon toga zaigrali presing. Tačku na „i“ stavio je Vladimir Stanković za konačnih 27:25 i veliku radost malobrojnih domaćih navijača. On je bio najzaslužniji za trijumf postigavši deset golova.

Najefikasniji u redovima Sloge bio je gore pomenuti Vladimir Stanković sa 10 golova, dok je šest postigao Vladan Đurđević. Kod gostiju odličan je bio golman Riad Polić koji je sakupio 11 odbrana, od toga dva sedmerca. Najefikasniji u gostujućem taboru bili su Miloš Čekić sa 6 i Arman Ljutić sa 5 golova.

Ovim je spuštena zavjesa na jesenji dio sezone. Obje ekipe su prvi dio završile sa po 12 osvojenih bodova. Dobojlije u prvom kolu nastavka sezone 19.februara na svom terenu ugostit će ekipu Leotara.

SLOGA – ISKRA 27:25 (13:13)

Dvorana: Osnovne škole „Radoje Domanović“ u Osječanima kod Doboja. Gledalaca: 30. Sudije: Nebojša Bejtović i Bojan Burazor (oba iz Kozarske Dubice). Delegat: Zdravko Petković (Ljubuški). Sedmerci: Sloga 7(5), Iskra 3(2). Isključenja: Sloga 4, Iskra 6 minuta.

SLOGA: Bogdanović (6 odbrana), stojanović, Đurđević 6, Tulendić 1, Damjanović 2, Vladimir Stanković 10(4), Trifunović 1(1), Blagojević, Dejanović (2 odbrane), Ristić 1, Knežević 2, Miličević 2, Nikolić 2, Bajović. Trener: Dejan Vasilić.

ISKRA: Kahrić, Škiljan, Bostan 4(2), Previšić, Torlaković, Nevistić, Ljutić 5, Čekić 6, Malkić, Janković 3, Polić (11 odbrana, 2 sedmerca), Todorović 2, Memić 1, Halilović, Purić 4. Trener: Amir Šahman.

Krivaja : Goražde
Izviđač : Sloga
Čapljina : Sloboda
Gračanica : Konjuh
Leotar : Maglaj
Borac M:TEL : Vogošća