Parni valjak pregazio Javor

Partizan je u Ivanjici na otvaranju sezone pobedio Javor 4:0.

Bravu rivala je prvi otključao u 21. minutu "bonus" Mihajlo Petković, sa ivice kaznenog je sjajnom dijagonalom u dalji ugao matirao Velimirovića.

U nastavku je na sličan način, samo sa manje razdaljine pogodio Natho za 2:0.

U 59. minutu veliku radost navijača Partizana, produkt gola Rikarda Gomeša na asistenciju Patrika Andradea, ubrzo je anulirala podignuta ruka sudije Miloša Milanovića: na intervenciju iz VAR sobe (Srđan Jovanović i Miloš Simović) opravdano je poništen gol gostiju.

Razlog - Samed Baždar prethodno je napravio prekršaj nad Milanom Obradovićem, sekund pre nego što mu je Bibars Natho oduzeo loptu.

Kasnije su pogodili i mlađani Baždar, a u nadoknadi i Rikardo Gomeš sa kreča, nad njim je i skrivljen penal.

U drugom kolu, sledećeg vikenda, Partizan će u Nišu igrati protiv Radničkog, a Javor će kao gost igrati u Bačkoj Topoli protiv TSC-a.

Javor – Partizan 0:4 (0:1)

Ivanjica - Stadion: Javora. Gledalaca: 3.000. Sudija: Miloš Milanović (Ćuprija). Pomoćnici: Milan Šutulović  (Novi Sad) i Stefan Vojnić (Boljevac). Žuti kartoni: Marčić, Gigić, Maletić (Javor). Strelci: 0:1 Petković u 21, 0:2 Natho u 68, 0:3 Baždar u 76, 0:4 Rikardo (jedanaesterac) u 90+3. minutu

JAVOR: Velimirović, Dolmagić (71. Salihović), Petrović, Obradović, Grabež, Marčić, Gojković (64. Ivelja), Nikolić, Eliomar (56. Kembel), Luković (64. Maletić), Gigić (63. Odueni).

PARTIZAN: Stevanović, Filipović, Saničanin, Marković (85. Vujačić), Urošević, Zdjelar, Natho (70. Lutovac), Andrade (84. Šehović), Mening (71. Terzić), Rikardo, Petković (56. Baždar).

Crvena zvezda 4 : 0 Radnički (N)
Kolubara 1 : 1 Radnički 1923
Mladost (L) 1 : 1 Spartak ŽK
Radnik 1 : 2 Mladost GAT
Vojvodina 1 : 0 Napredak
Voždovac 1 : 0 Novi Pazar