Desetkovani Partizan pao u Pireju

Olimpijakos - Partizan

Partizan Mozzart Bet je nakon tri uzastopne pobede u Evroligi večeras izgubio u Pireju od Olimpijakosa. Crno-beli su u večerašnji duel ušli veoma oslabljeni, sa čak šest igrača van tima. Uz povređene Smailagića, Avramovića, Egzuma i Koprivicu, trener Željko Obradović večeras nije mogao da računa ni na Danila Anđušića i Uroša Trifunovića koji su sa reprezentacijom Srbije u Njukaslu. Osim šestorice odsutnih, u meč je rovit ušao i Joanis Papapetru koji je tokom jučerašnjeg dana imao povišenu temperaturu.

Uprkos svim problemima, Partizan Mozzart Bet nije odustajao od borbe protiv Olimpijakosa. Domaćin je veoma dobro otvorio meč u Atini i preciznim šutevima iz igre obezbedio prednost. Poenima Džejmsa Nanelija Partizan Mozzart Bet uspeo je da se rezultatski približi timu iz Atine i da na polovini druge četvrtine smanji prednost domaćina na pet poena zaostatka (30:25). Tristan Vukčević je u samoj završnici druge četvrtine asistirao Naneliju, koji je izborio dva slobodna bacanja i postavio još uvek aktivan rezultat za crno-bele sa kojim se otišlo na pauzu između dva poluvremena (45:38).

Joanis Papapetru je trojkom otvorio treću četvrtinu i sa nekoliko dobrih napada, Partizan Mozzart Bet je prišao grčkom timu na svega jedan posed zaostatka. Međutim, Olimpijakos je uzvratio serijom 5:0 i tako osujetio nalet crno-belih. U tom ritmu se i nastavio meč. U poslednjoj deonici, oslabljena ekipa Partizana Mozzart Bet nije uspela da održi korak u jakom ritmu, tako da je domaći tim zabeležio pobedu rezultatom 87:58.

Na konferenciji za medije posle odigranog meča, trener Partizana Mozzart Bet Željko Obradović je izjavio:

„Čestitke Olimpijakosu na veoma dobro odigranoj utakmici. Počeli smo meč voema loše, bez energije i agresije. Samo u drugoj četvrtini smo izgledali kao tim koji je spreman da se bori. Rekao sam igračima pre utakmice da moramo damo sve od sebe, ali osećaj je bio potpuno drugačiji. Ako igrate bez jednog ili dva igrača, veoma je teško. Ja sam večeras igrao bez šest igrača. Glas i Jovanović do ovog momenta nisu igrali u Evroligi. Ne želim da koristim odsutnost šest igrača, jer je način na koji smo započeli i završili uatkmicu bio veoma loš. Reprezentacija Srbije ima veoma bitan meč. Pitali su nas da dopustimo odsustvo tri igrača i mi smo potvrdno odgovorili. Tako smo obećali, a mi smo ljudi od reči i tako je – kako je“, poručio je Obradović.

Olimpijakos:: Volkap, Kenon 10, Luncis 1, Larencakis 14, Fal 6, Slukas 17, Vezenkov 15, Papanikolau 10, Bolomboj 4, Piters 10, Blek, Mekisik

Partizan Mozzart Bet:: Vukčević, Ledej 6, Panter 14, Papapetru 12, Jovanović, Naneli 14, Glas, Lesor 10, Madar 2

(Foto: Evroliga, video: Olimpijakos)