Nevesinjci preslišali Bosnu

Rukometaši Hercegovine podarili su Nevesinjcima još jednu lijepu sportsku predstavu. Još se nisu smirili utisci poslije briljantnog nastupa u Kupu BiH, a došao je novi prvenstveni trijumf, šesti uzastopni pred domaćim navijačima. Savladana je Bosna iz Visokog rezultatom 33:25. Da su domaći sačuvali energiju i za večerašnju utakmicu bilo je jasno već poslije desetak uvodnih minuta. Nevesinjci su održavali vođstvo od tri- četiri gola sve do sredine drugog poluvremena kada su serijom od 5:0 susret lišili bilo kakve neizvjesnosti. Čavčićevi izabranici su još jednom pokazali timski duh što najbolje potvrđuje lista od 12 strijelaca.

Pobjedom u večerašnjem susretu Hercegovina je pobjegla rivalu iz Visokog 11 bodova. To praktično znači da je matematički obezbijedila opstanak, nakon posljednje odluke Nadzornog odbora Rukometnog saveza BiH da iz lige ispadaju tri, a ne pet ekipa.

U narednom kolu nevesinjski sastav gostuje Leotaru u Trebinju, piše hercegsport.com

Maglaj 29 : 24 Gračanica
Sloga 30 : 24 Borac m:tel
Gradačac 36 : 24 Kakanj
Goražde 29 : 34 Sloboda
Hercegovina 33 : 25 Bosna
Konjuh 24 : 27 Leotar
Krivaja 34 : 27 Iskra
Vogošća 32 : 29 Izviđač CO