Juniori Slavije sigurni i u Goraždu, nula kadeta

Juniori Slavije uspješno su prošli i gostovanje kod Goražda u zaostaloj utakmici 22. kola Omladinske lige BiH grupa "Centar 1".

Mladi Sokolovi su na gostovanje u Goražde ponovo otišli nekompletni, sa nekoliko igrača koji su otišli na utakmicu seniora u Prijedor, pa je Milan Gutović na klupi imao samo tri igrača.

Ni to ponovo nije smetalo Sokolovima da upišu novu pobjedu, kojom dolaze ponovo na samo četiri boda od prvoplasiranog Sarajeva.

Slavija do vodstva dolazi pogotkom kapitena Matije Jevtovića u 14. minuti, ali brzo izjednačenje vraća Arnes Islamagić. Ipak, sa dva brza gola Đorđa Golijanina koji se vratio u tim nakon utakmice pauze zbog kartona i Strahinje Maksića dolaze do 3:1 sa kojima su i otišli na odmor.

U 68. minuti na 4:1 podiže Gabrijel Čelan, da bi konačnih 4:2 postavio Ervin Uglješa.

Kadeti Goražda i Slavije su remizirali 0:0.

GORAŽDE - SLAVIJA 2:4 (1:3) JUNIORI
Stadion "Midhat Drljević", Goražde
Gledalaca: 50
Sudija: Luka Kovačević (Foča)
Strijelci: 0:1 Jevtović 14, 1:1 Islamagić 20, 1:2 Đ. Golijanin 24, 1:3 Maksić 32, 1:4 G. Čelan 68, 2:4 Uglješa 73
Žuti kartoni: Bajrica (Goražde), Maksić, Jevtović, Stijepić (Slavija)

GORAŽDE: Kovač, Islamagić, Efendić (od 68. Čaušević), Žiga (od 46. Ahmetašević), Žuga (od 46. Paleta), Haznadar, Ćurovac, Topalović (od 70. Uglješa), Gabela, Bajrica, Kanlić

SLAVIJA: Stijepić, Pušara, Pekić, Jevtović, Maksić (od 80. Vukmanović), Đ. Golijanin, Aškraba (od 80. Ristić), Cvijetić, L. Čelan, G. Čelan, M. Golijanin

GORAŽDE - SLAVIJA 0:0 KADETI
Sudija: Andrej Matović (Pale)