Remi u Mrkonjić Gradu

Sloboda - Kozara 1:1

Fudbaleri Slobode Nova banka i Kozare, u 10. kolu Mtel: Prve lige Republike Srpske odigrali su 1:1.

Kada se sve sabere i oduzme, možda je podjela bodova najrealniji rezultat. Mada su domaći fudbaleri imali više posjed lopte i prilika, a gosti su se opredijelili za brze kontranapade preko brzonogog Jovana Bokića, koji je bio najveća opasnost za domaćeg golmana Dušana Travara.

Prvih pola sata igre pripalo je domaćim fudbalerima koji koriste, jednu od četiri dobre prilike za za gol i postižu pogodak. Igrao se 22. minut, sa desne strane ubačena je lopta u peterac gostiju a Vasilije Jotić je smjestio u mrežu. Za veliko slavlje domaćin navijača.

Gosti su poravnali u 42. minutu. Izveli su kornera, domaći fudbaleri izbacili su loptu na ivicu kaznenog prostora. Lopta je ponovo ubačena u peterac, gdje je prihvatio Danilo Ilić i matira  golmana Travara.

Gledaoci su protestovali smatrajući da je gostujući fudbaler bio u nedozvoljenoj poziciji, ali sudija Marko Taborin iz Zvornika pokazao je na centar.

U drugom poluvremenu domaći fudbaleri su pojačali tempo, stvorili četiri stopostotne prilike koje nisu realizovali.

Bilo je tu nerezonskih šuteva izvan kaznenog prostora i jasno je da Mrkonjićani imaju ozbiljne problem se realizacijom.

Gosti iz Gradiške imali su u 85. minutu odličnu priliku za pobjedu. Pogrešila je  85. minute  odbrana Slobode, lopta je došla do Japanca Kazahira, koji se našao sam pred golmanom Dušanom Travarom, on je maestralno reagovao i onemogućio  da gosti povedu sa 2:1.

Sloboda 1 : 1 Kozara
Borac 2 : 3 Modriča
Drina 2 : 0 Slavija
Leotar 1 : 0 Rudar Prijedor
Laktaši 7 : 1 Romanija
BSK 2 : 0 Velež
Famos 2 : 1 Ljubić
Omarska 2 : 2 Radnik