Remi na Banjici

Rešeni da prekinu tradiciju Građevinari su od prvog napada krenuli veoma ofanzivno što je uzrokovalo niz pokušaja pre svega posle kornera. Posle četiri udarca iz ugla koje je izveo Drinčić loptu je preuzeo Bogdan Mladenović. Centaršut mladog krilnog napadača na prvu stativu iskoristio je LJubinković i glavom prosledio loptu do Maraša koji je rutinski zatresao mrežu – 1:0.

U želji da ne prokockaju prednost, nebesko-plavi su se u nastavku fokusirali na defanzivu, a Čukarički je zaigrao za nijansu konkretnije. Takav odnos snaga ipak nije doneo promenu rezultata do odmora. [su_youtube url=" https://youtu.be/JFPYgc_9E_g"] [/su_youtube] Nije želeo Gordan Petrić da porazom debituje pa je već od prvog minuta nastavka zaigrao sa dva napadača. Ulazak Ožegovića stvorio je više prostora za do tada neprimetnog Fofanu. Tamnoputi napadač dva puta je u prvih pet minuta drugog dela imao priliku da donese izjednačenje ali se tek treća prilika ispostavila kao dovoljna. Raspoloženi Bulatović probio se po levom boku i uputio oštru loptu u peterac gde je Fofani bilo dovoljno samo da postavi nogu i matira Dejanovića. Do kraja meča bolji deo obe ekipe bila je defanzivna linija pa su gradski rivali morali da se zadovolje bodom.