Fenjeraš namučio lidera

Fudbaleri banjalučkog Borca  savladali , u jednoj lošoj fudbalskoj utakmici,  imenjaka iz Šamca. Uzeli su nova tri boda i  zahvaljujući porazu Drine u Istočnom Sarajevu, osamostalili se na liderskoj poziciji. Prvih 45 minuta donelo je obostrano lošu igra, Banjalučani su napravili rezultatski preokret zahvaljujući  Armando Manceu i Ivanu  Deliću. Poveli su Šamčani  u 59. minutu kada je Armin Sinanović jako šutirao sa dvadesetak metara,lopta je  i završila u gornjem desnom uglu nemoćnog čuvara mreže crveno-plavih. Banjalučani su preokrenuli rezultat za samo četiri minute. . Prvo je u 66. minutu izjednačio Armando Mance. Najbolji strelac Banjalučana i prvoligaškog karavana Ivan Delić je u 69. minutu ušao iskosa sa desne strane u šesnaesterac Šamčana, šutirao, lopta je nekon zakačila i odsela u suprotnoj „maloj mreži“ Smajićevog gola.  Borac (BL) - Borac (Š) 2:1 (0:0) Banjaluka - Gradski stadion. Gledalaca: 1.200. Sudija: Slaviša Mazić (Vlasenica) . Strelci: Mance u 66. i Delić u 69. minutu za Borac (BL), a Sinanović u 59. minutu za Borac (Š). Žuti kartoni: Antić (Borac, BL), Jaćimović, P. Maksimović, Sinanović (Borac, Š). BORAC (BL): Avdukić , Vejnović , Mance  (od 82. Radoja ), Erić , Dujković , Raspudić , Antić , Guzina  (od 46. Perišić ), Delić , Danilović  (od 67. Malbašić ), Bečelić . BORAC (Š): Smajić , Jaćimović  (od 46. Šarkanović ), Koprivica , Brković , Mehić  (od 89. Miladinović ), Milićević , Sinanović , P. Maksimović , Perić , Zurapović , Arsić  (od 73. S. Maksimović ). Igrač utakmice: Ivan Delić (Borac).

Sloboda : Velež
Ljubić : Romanija
Radnik 0 : 0 Rudar Prijedor
Željezničar : Slavija
Sutjeska : Modriča
Omarska : Kozara
Famos : Borac
BSK : Drina