Glasinac izbacio Kozaru iz Kupa RS

Danas na Sokolcu odigrana utakmica 1/8 finala Kupa Republike Srpske Glasinac 2011 – FK Kozara 1-0.

Iako oslabljena neigranjem zbog povreda nekoliko standardnih prvotimaca i s nekoliko novajlija u timu, Kozara bolje otvara utakmicu i prvo šut isprobava Lolić. Malo zatim nakon kornera Šakićev udarac odlično brani golman domaćih Pajević. Odličnu šansu za domaće propušta u 22. minuti Lukić, koji izlazi sam pred Ilića, ali je neprecizan. Šanse za Kozaru propuštaju Komljenović i Lolić i na poluvrijeme se odlazi bez promjene rezultata.

U 53. minuti domaći dolaze do vođstva, nakon što na ubačenu loptu Blagojevića nezgodno reaguje Gvozden i posprema je u vlastitu mrež. Kreće Kozara otvoreno prema golu Glasinca 2011, ali domaćin to koristi pa Lukić u 61. minuti zamalo ne uduplava prednost. Lolić dva puta pokušava iz slobodnih udaraca, ali rezultat se ne mijenja. U 70. minuti isti igrač odlično šutira slobodan udarac sa osamnaest metara, ali loptu zaustavlja prečka. Pokušava još Gvozden glavom, ali je neprecizan i Glasinac 2011 slavi i prolazi u ¼ finale Kupa Republike Srpske.

Nema mnogo odmora pred fudbalerima Kozare, jer već u subotu 13. 10. 2018. godine na rasporedu su utakmice 10. kola I lige Republike Srpske. FK Kozara gostuje u Banja Luci ekipi Željezničara, a utakmica počinje u 15 časova.

Glalsinac - Kozara 1:0

Glasinac 2011 (Sokolac): Pajević M., Pejanović M., Pajević P., Nikolić D., Jovanović Đ., Lukić N., Kreštalica O., Živković N., Blagojević M., Pejanović A., Vujičić M., nisu igrali: Krunić K., Ninković N., Beatović S., Gašević D., Lizdek M., Bunijevac V., Debelnogić D.

FK Kozara (Gradiška): Ilić M., Petrović O., Komljenović D., Šakić M., Lolić D., Ninković U., Kremenović V., Selak K., Petković Z., Gvozden S., Petković V. (od 45. min. Popović N.), trener Trivunović V., nisu igrali: Višnjić D., Kačavenda V., Mirjanić A.