Slavija poražena u Goraždu

Rukometaši Goražda na domaćem terenu upisali su novu pobjedu u okviru 7. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine, ovaj put protiv ekipe RK Slavija, rezultatom 29:21.

Gosti su se dobro držali veći dio prvog poluvremena. Početak susreta protekao je u ujednačenoj borbi, a tek pred kraj prvog dijela domaći rukometaši uspjeli su slomiti otpor gostiju. Od 24. minute pa do kraja prvog dijela, serijom od 5:1, naparavili su solidnu rezultatsku prednodnost a na pauzu se odlazi kod rezultata 16:10.

U nastavku slična igra kao u prvom dijelu. Sve do 51. minute igralo se ujednačeno, a onda domaći rukometaši serijom 6:1, zaključuju večerašnji susret. Konačan rezultat glasio je 29:21.

Goražde je do pobjede vodio Džemal Osmanković sa 10 postignutih pogodaka. Ajdin Bukvić  dodao je 5 a  Harun Đana  4.

Kod Slavije, Aleksandar Kerić bio je najefikasniji sa 6 postignutih pogodaka, dok je Maksim  Ristić Maksim  5.

Sloga(GV-U) 36 : 24 Sloga(D)
Derventa 23 : 32 Bosna
Goražde 29 : 21 Slavija
Vogošća Poljine Hills 32 : 24 Leotar
Zrinjski 33 : 30 Konjuh
Gračanica 35 : 25 Maglaj
Lokomotiva 16 : 24 Borac M:TEL