Leo cilja Prvu ligu

U 15. (posljednjem) kolu Druge lige Republike Srpske-grupa istok, FK "Leotar" pobijedio je u Bileći ekipu FK "Budućnost" iz Pilica rezultatom 2:0 (2:0). Ovom pobjedom ekipa iz Polica je na drugom mjestu na tabeli jesenjeg dijela prvenstva.

Trebinjci su sakupili 36 bodova, a ispred njih na prvom mjestu je FK "Jedinstvo" iz Brčkog koje ima 38 bodova.

Ekipa trenera Rajka Mičete veoma rano je došla u vođstvo. Prvi udarac prema golu u trećem minutu završio je u mreži gostiju. Nakon asistencije Biberdžića loptu je primio Bokić i postigao svoj peti gol u prvenstvu.

Leotar je nastavio sa ofanzivom i već u 14. minutu viđen je i drugi gol. Sa desne strane Biberdžić je asistirao Komlenu koji sa 15. metara šutirau lijevi ugao Stevanovića.

Komlen je u 25. minutu sa preko 20 metara šutirao, ali lopta je prošla iznad gola. Gosti su svoj prvi udarac prema golu domaćina uputili u 60. minutu preko Vasiljevića, čiji šut Perišić odbija u korner.

Do kraja utakmice nije viđeno nekih ozbiljnijih akcija ni sa jedne strane.

Današnju utakmicu obilježio je i povratak na teren, nakon 18 mjeseci, Milorada Mićunovića, koji je odigrao cijelo drugo poluvrijeme.

Nakon utakmice strijelac prvog gola na današnjoj utakmici Jovan Bokić bio je zadovoljan sa svojom igrom.

"Dobro smo odigrali utakmicu i na vrijeme smo postigli dva gola što nam je olakšalo dalji tok utakmice. Sada predstoji pauza i imamo dva boda manjka u odnosu na Jedinstvo, ali na proljeće ćemo učiniti sve da ih prestignemo i uđemo u viši rang, gdje nam je i mjesto", istakao je Bokić.

Fudbaleri Leotara od danas su na pauzi do početka priprema za proljećni dio sezone.

Leotar - Budućnost 2:0 (2:0)

FK "Leotar": Perišić, Bokić, Bibedžić, Andrić, Cimirot, Vučić, Janjić, Ramić (od 46. minuta Mićunović), Zečević (od 46. minuta Begenišić), D. Ristić (od 61. minuta Mrkaić), Komlen. Trener: Rajko Mičeta.

FK "Budućnost": Stevanović, Jeftić, B. Simić (od 46. minuta Mašanović), Marjanović, Marković, Lukić, J. Simić (od 46. minuta Josipović), Vasiljević, Lazarević, Ivanović, M. Ristić. Trener: Dalibor Krezović.

Stakorina 1 : 1 Velež
Famos 0 : 2 Jedinstvo(Bč)
Glasinac 2011 3 : 0 Proleter
Ilićka 01 5 : 0 Guber
Leotar 2 : 0 Budućnost
Bratstvo 3 : 2 Drina HE
Mladost(G) 1 : 2 Mladost(R)