Novi poraz Slavije

Na Gradskom stadionu u Gradišci, pred oko 100 gledalaca FK Kozara je u utakmici 16. kola I lige Republike Srpske, posljedenjeg u jesenjem dijelu sezone, ugostila Slaviju iz Istočnog Sarajeva i slavila sa 2-0.

Od početka utakmice imali su fudbaleri Kozare inicijativu, i poslije tri akcije bez veće opasnosti po gol Slavije, već u 8. minuti šutira nakon prodora Glišić, golman Slavije odbija loptu, a najbrže do nje dolazi Novaković i postiže gol za vođstvo Kozare od 1-0. Isti igrač pokušava u 14. minuti šutem sa nekih dvadesetak metara, ali je Buturević siguran. Oslobađaju se gosti pritiska i u 16. minuti dolaze do prvog kornera, ali bez veće opasnosti po gol Ilića. Par minuta kasnije, najbolja prilika za Slaviju, Radovanović je u kontranapadu, ali odlazi previše iskoso i Ilić brani udarac. U kontranapadu preko Glišića uzvraća Kozara, ovaj ubacuje loptu za Novakovića, ali je golman Slavije zamalo brži . Pokušava Novaković par minuta kasnije, ali je neprecizan. U 36. minuti Šćepanović dobro šutira nakon slobodnog udarca, ali je Ilić na mjestu. Do poluvremena bilježimo dobra prodor Petkovića, ali odbrana Slavije na vrijeme interveniše.

Ista slika na terenu i u drugom poluvremenu. Kozara ima inicijativu i potpuno kontroliše igru. U 50. minuti šut Radoje skreće igrač Slavije i Buturović sigurno hvata loptu. Minut kasnije, Glišić sam istrčava kontranapad i postiže gol za vođstvo Kozare od 2-0. Nakon vođstva Kozara prepušta inicijativu gostima iz Istočnog Sarajeva, koji imaju loptu više u nogama, ali bez prave opasnosti po gol Ilića, dok Kozara preko brzih kontri Glišića, Novakovića i Petkovića pokušava da ugrozi gol Slavije u nekoliko navrata, ali bez promjene rezultata do kraja utakmice i Kozara zasluženo dolazi do pobjede.

Ovom utakmicom završava se jesenji dio prvenstva I lige Republike Srpske. Prvenstvo se nastavlja u proljeće 2019. godine, kada će biti odigrano još šest kola regularnog dijela, a onda se liga dijeli u dvije Ligu za prvaka u koju će prvih šest ekipa i Ligu za ostanak sa posljednjih šest ekipa. U 17. kolu FK Kozara putuje u Mrkonjić Grad gdje će se sastati sa Slobodom.

Kozara - Slavija 2:0 (1:0)

FK Kozara (Gradiška): Ilić M., Raspudić B., Radoja S., Glišić D., Jandrić S., Novaković M. (od 86. min. Kremenović V.), Petković V., Bunić N., Stjepanović N., Kondić A., Paštar M., trener Trivunović V., klupa: Dončić D., Petrović O., Komljenović D., Popović N., Lolić D., Ninković U.

Slavija (Istočno Sarajevo): Buturović I., Lalović M. (od 67. min. Žugić S.), Cicović B., Regoja B., Babić L., Radovanović I. (od 64. min. Stevanović L.), Kokot Z., Šćepanović V., Bojanić R., Arbinja S., Lalović T. (od 85. min. Minić V.), trener: Simić G., klupa: Nedžibović N., Jolović D., Parađina J.

Željezničar Sport Team 5 : 1 Podrinje
Tekstilac 0 : 2 Rudar Prijedor
Borac 3 : 1 Alfa Modriča
Kozara 2 : 0 Slavija
Sutjeska 3 : 0 Sloboda