Nalić nadmudrio Žižovića (video)

Fudbaleri Slobode slavili su veliku pobjedu u okviru 18. kola Premijer lige BiH. Na gostovanju su savladali Radnik rezultatom 1:0.

U vrlo teškoj i tvrdoj utakmici kojoj nije pomoglo ni stanje travnjaka na Gradskom stadionu u Bijeljini, fudbaleri Slobode su ipak pokazali više od svog domaćina i ostvarili su zaslužen trijumf. Osim početnih desetak minuta u kojima je Radnik imao prividnu inicijativu, gosti su uspjeli da se nametnu i da domaće gotovo u potpunosti natjeraju da pokušavaju ugroziti gol Slobode iz kontranapada.

Hadžić je u 22. minuti imao dobru šansu za domaći tim, ali je Vukliš bio oprezan i dobro je odbranio njegov pokušaj.  U nastavku susreta igralo se uglavnom između dva kaznena prostora, a Radnik je imao jako ozbiljne probleme da prenese loptu na protivničku polovinu. U 37. minuti, bilježi se i pokušaj Edisa Smajića koji je otišao pored gola.

U drugom dijelu, Sloboda je ponovo bila bolji tim. Radnik je uglavnom prijetio preko Demira Pece, ali golman gostiju je bio siguran. Bijeljinci nisu previše rizikovali, ali su ipak napravili jako nepotrebnu grešku u 74. minuti. Dubinsku loptu na polovinu Radnika jako lošom intervencijom zakačio je Tarik Isić, koji ju je skrenuo na putanju Tonija Livančića.

Ovaj je prvim kontaktom sa loptom poslao loptu iza leđa Mladena Lučića, za veliko vodstvo gostujućeg tima. Sloboda se neočekivano povukla nakon pogotka za vodstvo, a u 79. minuti Glišić je nakon ubačaja Radovića sa desne strane glavom šutirao direktno u golmana Slobode Vukliša.  Do kraja susreta, i jedan i drugi tim su imali po nekoliko šansi, ali promjene rezultata nije bilo.

Domaći su tražili i penal nakon navodnog igranja jednog fudbalera gostiju rukom u svom kaznenom prostoru, no sudija nije pokazao na bijelu tačku. Ostalo je 1:0 i Sloboda se ponovo uključila u borbu za plasman u Evropu, dok je Radnik sve bliže borbi za opstanak nakon još jednog poraza.

Čelik 0 : 3 Mladost
Radnik 0 : 1 Sloboda
Široki Brijeg 1 : 1 GOŠK
Krupa 2 : 1 Željezničar
Tuzla Siti 1 : 2 Zrinjski
Sarajevo 3 : 1 Zvijezda 09