Remi Leotara i Bosne

U 16. kolu Premijer rukometne lige u Sportskoj dvorani "Miloš Mrdić" RK "Leotar" i RK "Bosna" iz Visokog odigrali su neriješeno 22:22 (8:7).

Bila je tokvalitetna prvenstvena utakmica dvije jake ekipe, dostojna derbija u kojoj domaćin može da žali za pobjedom.

Utakmica je zadovoljila oko 400 gledalaca. Domaćini su od početka vodili i u 12. minutu imali su prednost od 5:2, ali se na odmor otišlo sa minimalnom prednošću od 8:7. Tokom drugog poluvremena igrači trenera Darka Tavrića imali su prednost i od četi gola u dva navrata - 13:9 (38. minut) i 14:10 (42. minut).

Gosti su izjednačili prvi put u 56. minutu 20:20, da bi u 60. minutu i poveli 21:22, ali je Milojević svojim četvrtim golom 12 sekundi prije kraja izjednačio rezultat na 22:22.

Gosti su imaju posljednji napad, ali ga nisu iskoristili tako da je na semaforu ostao krajnji rezultat 22:22.

Kod domaćina, golman Radović je imao 11 odbrana, a Draganić i Glendža postigli su po pet golova, dok su u redovima gostiju Kapić, Divković i Toromanović postigli po pet pogodaka.

Nakon utakmice trener "Leotara" Darko Tavrić rekao je da njegovi momci i ekipa nemaju sreće iako treniraju punom parom.

"Momci napreduju, stvarno davaju svoj maksimum i mislim da će nam se vratiti rezultat u ovih nekoliko zadnjih utakmica. Ima tu još mjesta nadogradnji igre i idemo dalje", kategoričan je Tavrić.

U sljedećem kolu Leotar gostuje kod RK "Sloga" u Gornjem Vakuf-Uskoplje.

RK "Leotar": Savović, Draganić 5, Milićević 4, Parežanin, Milojević 4, Tasovac, Ninković 1, Radović, Srdanović, Jovanović, Ratković, Uljarević, Janković 2, Glendža 5, Ražnatović 1. Trener: Darko Tavrić.

RK "Bosna": Grčo, Ćabaravdić 1, Burić, Kapić 5, Harmandić 1, Ćolo, Enes Sirćo, Balta 1, Selimović, Divković 5, Toromanović 5, Imamagić 1, Medić 2, Omanović 1. Trener: Edhem Šljivo.