Slavija zaribala u Doboju

Rukometaši Sloge upisali su nova tri boda savladavši na svom terenu ekipu Slavije iz Istočnog Sarajeva rezultatom 28:25.

Pobjeda ni jednog trenutka nije dolazila u pitanje. Međutim u igri Sloge dešavaju se padovi u kojima igraju velike periode bez postignutog gola.

U 17.minutu nakon serije 5:0 Sloga odlazi na plus sedam 11:4. Igrao se 23.minut kada su domaći imali vođstvo 14:6. Na odmor se odlazi sa rezultatom 17:11.

U nastavku Slavija je zaigrala mnogo bolje. U 47.minutu gosti prave seriju 3:0 i smanjuju zaostatak na 23:19. U tim momentima Sloga je bila osam minuta bez postignutog gola. Tekao je 57.minut rezultat na semaforu bio je 28:22.

U posljednja tri minuta Slavija je novom serijom od tri uzastopna gola ublažila poraz 28:25. Dobojlije u narednom kolu očekuje komšijski derbi u Gračanici.

Najefikasniji u taboru Dobojlija bili su Stefan Janković sa 8 i Goran Ristović sa 6 golova. Kod gostiju najbolji su bili Adis Hrbat sa 8 i Mladen Vukadin sa 7 golova.

SLOGA (D) – SLAVIJA 28:25 (17:11)

DOBOJ – Dvorana: Srednjoškolskog centra. Gledalaca: 200. Sudije: Obrenko Miljković (Bijeljina) i Duško Ristanić (Brčko). Delegat: Haris Bradarić (Maglaj). Sedmerci: Sloga Doboj 8(5), Slavija 3(2). Isključenja: Sloga Doboj 4, Slavija 10.minuta.

SLOGA DOBOJ: Bogdanović (odbrana, sedmerac), Ristović 6, Đurđević, Maričić, Radić, Tulendić 1, Stanković 4(1), Perović 2, Ognjen Maksimović, Ristić, Zekić 1, Karanović 4, Janković 8(4), Ćosić 2, Knežević (14 odbrana). Trener: Danko Panić.

SLAVIJA: Čaber (9 odbrana, sedmerac), Benić 2, Ristić, Tošić 1, Vuletić 2, Kerić, Domazet, Hrbat 8(1), Pekić 2, Kovačević, Beribaka, Trapara (3 odbrane, sedmerac), Vukadin 7, Tešanović 3(1), Božić, Tuševljak. Trener: Goran Tomić.

Igrač utakmice: Goran Ristović (Sloga Doboj)

Sloga(D) 28 : 25 Slavija
Leotar 22 : 22 Bosna
Konjuh 31 : 29 Sloga(GV-U)
Maglaj 32 : 24 Derventa
Borac M:TEL 27 : 23 Goražde
Lokomotiva 28 : 27 Vogošća Poljine Hills
Gračanica 29 : 19 Zrinjski