Derbi okončan bez pobednika

Fudbaleri Sloge i Borca odigrali su bez golova, 0:0 u derbiju 19. kola Prve lige Republike Srpske igranom na stadionu u Velikoj Obarskoj. Ovim remijem Borac je sačuvao pet bodova prednosti u odnosu na drugoplasiranu Slogu iz Gornjeg Crnjeleva.

Kao što je i bilo za očekivati, viđena je tvrda utakmica.

Prvo poluvrijeme nije donijelo mnogo uzbuđenja, više je bilo javnih opomena domaćim igračima nego prilika.

U drugom poluvremenu viđen je nešto bolji fudbal.

Nakon deset minuta igre u drugom dijelu velika prilika za Borac. Saša Kajkut je bio najviši u šesnaestercu nakon jednog kornera, odlično šutirao glavom ali, nije imao sreće, pogodio je prečku.

Deset minuta kasnije, sudija Zoran Grbić poništio je pogodak Sloge zbog prekršaja s čime se nisu složili domaćini koji su burno protestovali, posebno pomoćni trener Dalibor Kapikul koji je zaradio isključenje.

Do kraja susreta viđen je i opasan pokušaj Stojana Vranješa iz slobodnog udarca, ali se rezultat nije mijenjao, ostalo je početnih Sloga – Borac 0:0.

U narednom kolu Borac je domaćin ekipi Drine iz Zvornika.

Sutjeska 1 : 2 Željezničar Sport Team
Drina 1 : 0 Kozara
Sloga 0 : 0 Borac
Sloboda 0 : 2 Tekstilac
Slavija 2 : 0 Podrinje
Alfa Modriča 0 : 0 Rudar Prijedor