Sloga bolja od Sloge

U fantastičnom ambijentu uz veliku podršku vjernih Vojvoda dobojska Sloga je savladala imenjaka Slogu iz Gornjeg Vakufa-Uskoplja rezultatom 30:24.

Domaći su od samog starta nametnuli svoj ritam serijom 3:0. Međutim gosti istom serijom uzvraćaju za izjednačenje 3:3 (8.minut). Bilo je to i jedino izjednačenje na utakmici. Sve ostalo su Dobojlije bile u prednosti. U 19.minutu sa četiri uzastopna gola domaća Sloga imala je vođstvo 9:5. Sedam minuta kasnije serijom 0:3 gosti stižu na samo gol zaostatka 10:9. A onda Stefan Janković sa dva i Bojan Tulendić sa jednim golom vraćaju svom timu četiri gola prednosti 13:9. U posljednjim sekundama bivši igrač upravo dobojske Sloge Tarik Alibegović  sa sedam metara postavio je konačan rezultat prvog poluvremena 13:10.

Prvih sedam minuta nastavka igralo se gol za gol. Zatim slijedi nova serija izabranika Danka Panića od 4:0 za 20:14. U 48.minutu dobojska Sloga je imala najveću prednost na meču 22:15. Domaći su u preostalom vremenu mirno priveli utakmicu kraju i tako upisali nova tri boda. Ovom pobjedom su upravo goste prestigli na tabeli za plasman među prvih sedam ekipa.

Najefikasniji kod domaćih bili su Luka Karanović sa 7, te Goran Ristović i Stefan Janković sa po 6 golova. Kod gostiju izvrstan je bio golman Miloš Močević sa 14 odbrana, od čega je odbranio dva sedmerca, a najefikasniji su bili Tarik Alibegović sa 6 i to sve sa linije sedam metara, te nekadašnji igrač dobojske Sloge iz šamponske generacije, odnosno igrao je sa dobojlijama kvalifikacije za ligu šampiona Goran Biljaka sa 5 golova i to sve iz igre.

Sloga Doboj - Sloga Gornji Vakuf-Uskoplje 30:24

DOBOJ – Dvorana: Srednjoškolskog centra. Gldalaca: 400. Sudije: Džemal Čedić (Sarajevo) i Dino Đerzić (Zavidovići). Delegat: Damir Sobo (Banja Luka). Sedmerci. Sloga Doboj 7(5), Sloga Gornji Vakuf –Uskoplje 6(6). Isključenja: Sloga Doboj 12, Sloga Gornji Vakuf –Uskoplje 8.minuta.

SLOGA DOBOJ: Bogdanović (9 odbrana), Ristović 6(3), Đurđević, Maričić, Miloš Maksimović, Tulendić 4, Stanković 1, Perović 2, Milićević, Ristić, Starčević, Zekić, Karanović 7, Janković 6(1), Ćosić 4(1), Knežević (2 odbrane). Trener: Danko Panić.

SLOGA GORNJI VAKUF- USKOPLJE: Drino, M.Demirović, Biljaka 5, Halebić 2, A.Demirović 4, Dedić 1, Ljutić, Močević (14 odbrana, 2 sedmerca), Rušpić 1, Đikić, Pokvić, Alibegović 6(6), Pedić 1, Petković, Abdurahmanović 4, Čizmović. Trener: Rasim Demirović.

Igrač utakmice: Luka Karanović (Sloga Doboj)

Sloga(D) 30 : 24 Sloga(GV-U)
Bosna 39 : 24 Derventa
Slavija 37 : 25 Goražde
Leotar 30 : 22 Vogošća Poljine Hills
Konjuh 30 : 25 Zrinjski
Maglaj 24 : 22 Gračanica
Borac M:TEL 34 : 22 Lokomotiva