Trnovica skinula Podrinje sa trona

Najveće iznenađenje u 18. kolu regionalnog Istoka napravila je Trnovica, savladavši lidera Podrinje na njegovom terenu. Poraz je ekipu iz Tršića skinuo sa čelne pozicije, dok su izabranici Momira Krstića, sa nova tri boda, krenuli ka gornjem dijelu tabele i sada su na desetoj poziciji.

Na početku se činilo da je lider potcijenio tim iz Trnovice, ali već poslije prve šanse gostiju, odmah na startu susreta, shvatili su da je protivnički tim došao s ozbiljnom namjerom da uzme bodove. Prvih tridesetak minuta prvog dijela proteklo je u nadigravanju dvije odlične ekipe i sa mnogo šansi na obje strane. U 30. minutu najbolji strijelac u dresu Trnovice, Maksimović, izlazi sam pred golmana Cvjetkovića i majstorski smješta loptu u dalji ugao protivničke mreže, za vođstvo od 0:1. Preostalih petnaestak minuta nije bilo naročito sadržajno i na odmor se odlazi bez promjene rezultata. U drugom dijelu, domaća ekipa ima veći posjed lopte, ali ne uspijeva da napravi izgledniju šansu za pogodak. Trnovičani su bili dovoljno pribrani u odbrani i uglavnom su prijetili iz kontranapada. Iz jedne takve sitaucije, deset minuta prije kraja, poslije sjajne asistencije Maksimovića, rezervista Vuksić povećava prednost na 0:2. Podrinje pojačava pritisak i u samom finišu, nakon gužve koja se stvorila u šesnaestercu, lopta pogađa Perića u ruku, a sudija pokazuje na bijelu tačku. B.Stevanović, najbolji strijelac regionalnog Istoka, udarcem smanjuje na 1:2,  rezultat kojim se lokalni derbi  i završava.

U Trnovici kažu da su dvije vezane pobjede znak da izlaze iz rezultatske krize koja ih je pratila u prvom dijelu sezone.

„Iako je malo ko to očekivao, uspjeli smo ostvariti trijumf protiv favorizovanog Podrinja. Utakmica nije obilovala sa puno lijepih poteza, ali za nas je najvažnije da smo ubilježili pobjedu koja ima veliki značaj na samopouzdanje i motivaciju cijele ekipe. Meč je bio težak za oba tima, ali mi smo imali više koncentracije u ključnim momentima i ostvarili cilj koji smo sebi postavili na početku ovog mikrociklusa. Ovaj trijumf nam  je veliki podstrek za nastavak takmičenja, ali nemamo mnogo vremena za slavlje.  Već sutra se okrećemo pripremama za meč na domaćem terenu, sa BSK Ledincima, u kome ništa osim pobjede ne smije doći u obzir“, istakao je kapiten Trnovice, štoper Milan Simić.