Mladost bolja od Famosa (video)

Mladost Rogatica - Famos I. Ilidža 2:0

ROGATICA – Iako je otišla kući sa dva gola u mreži, ekipa Famosa mora biti zadovoljna minimalnim porazom. Izgubila je od na ovoj utakmici znatno boljeg partnera. Nadigrana je u svim elementima igre i da su napadači Mladosti imali više sreće i spretnosti poraz gostiju je mogao biti znatno ubjedljiviji. Dvostruki strijelac Bojan Obradović, Ristanović, Rosić, Đurović i ostali igrači Mladosti mogli su do vrha napuniti mrežu Famosa. Propušteno je pet-šest zicera koje je bilo teže promašiti nego poslati loptu u mrežu golmana Igrama Nemanje Jovičića.

Dobra igra, koja se od poznavalaca prilika ocjenjuje kao jedna je od najboljih u posljednje dvije godine, Mladost je nagovijestila već od samog početka utakmice. Ređali su se napadi na gol gostiju, ali je gol pao tek u 24 minutu. Sa skoro 20 metara po sredini gola slobodan udarac izveo je na ovoj utakmici najbolji pojedinac, Bojan Obradović. Šut je bio precizan i toliko jak da loptu, i pored toga što ju je imao na rukama, golman Famosa nije uspio da zadrži i ona je završila iza njegovih leđa.

I drugi gol domaćina bio je malo remek djelo Bojana Obradovića. Sa ivice šesnaesterca pogodio je lijevi ugao gola Famosa i to je bio krajnji rezultat ove utakmice u kojoj je bila samo jedna ekipa – Mladost, dok će igrači Famosa pokušati da ovu utakmicu što brže zaborave.

I neuobičajeno, riječ-dvije u suđenju. Glavni sudija Dalibor Stupić u 23 minutu propustio je da crvenim kartonom kazni golmana Famosa, jer je grubo i na krajnje nesportski način zaustavio domaćeg igrača Rosića, koji je bio u izglednoj šansi da postigne gol za svoju eklipu. Ostali dio susreta odradio je bez greške.

MLADOST (Rogatica) 2 (0) FAMOS 0 (0)

Strijelci: 1:0 B. Obradović u 24, 2:0 B. Obradović u 44 minutu. Stadion: Sportsko-rekreacioni centar „9. Januar“ u Rogatici Gledalaca: 50. Sudija: Dalibor Stupić (Trebinje) 7. Žuti kartoni: Ristanović (Mladost Rogatica), N. Lučić, Jovičić, Milinković (Famos).

MLADOST (Rogatica): Karišik , J. Rajak (od 46 minuta Mićo Rajak) , Božović , Ristanović  (od 72 minuta Nerić ), Ćaćić , Lemez, B. Obradović , Rosić , Đurović  (od 77 minuata Šarenac ), Tošović , Miličević . Trener: Dragan Jovanović.

FAMOS: Jovičić , Mrđa , Frganja , D. Lučić , Mičić  (od 50 minuta Stojanović), Blažić , N. Lučić (od 50 minuta Simović), Otović , Stevanović , Ruduljić  (od 57 minuta Spajić ), Milinković. Trener: Aleksandar Simić

Igrač utakmice: Bojan Obradović (Mladost Rogatica) .

Velež 3 : 0 Guber
Budućnost 2 : 2 Proleter
Drina HE 0 : 2 Jedinstvo(Bč)
Mladost(R) 2 : 0 Famos
Mladost(G) 1 : 0 Glasinac 2011
Jedinstvo(Br) 0 : 1 Ilićka 01
Bratstvo 1 : 4 Leotar