Jedinstvo sačuvalo bodove u Koretašima

U dramatičnoj završnici utakmice 21. kola Područne lige Posavina, Jedinstvo je, na svom terenu, ipak ostavilo sva tri boda, pobijedivši goste iz Brčkog, Jugović, rezultatom 3:2.

Iako je utakmica igrana na nakvašenom terenu, gdje se nije mogla očekivati neka kvalitetna predstava, i pored toga, pala je kiša golova. Domaća ekipa u prvom poluvremenu suvereno vlada terenom i završava ga u svoju korist, sa 2:0. Prvi pogodak postigao je  Bogdanović u 18. minutu, kada je bravurozno izbjegao gostujuće štopere, izašao pred čuvara mreže, poslao ga u jednu stranu, a loptu u drugu. Pet minuta kasnije, Ristić je odigrao dupli pas sa Bogdanovićem, oslobodio se čuvara i pogodio u nebranjeni dio mreže Brčaka. U drugo poluvrijeme domaći igrači ulaze istim tempom i nakon petnaestak minuta igre već imaju ubjedljivu prednost od 3:0. Preslikanom akcijom  iz prvog dijela, uz asistenciju Bogdanovića, Ristić se drugi  put upisuje u listu strijelaca. Poslije ovog pogotka igrači Jedinstva se opuštaju, što ih je zamalo koštalo pobjede. Smušenost domaće odbrane prvo koristi Zahirović u 70. minutu i smanjuje rezultat na 2:1, a već u sljedećem napadu i Osmić, koji sigurno pogađa za 3:2. Shvativši ozbiljnost situacije, domaćini se vraćaju u igru i do kraja uspijevaju sačuvati svoj gol od probuđene ekipe gostiju, tako da su svi bodovi ostali u Koretašima.

FK Jedinstvo, Koretaši

Pet kola prije kraja prvenstva,  Jedinstvo je sa 31 bodom na 6. mjestu na tabeli, dok je Jugović i dalje u nesigurnoj zoni, među ekipama koje se bore za opstanak.

„Kao što smo i očekivali, utakmica sa Brčacima nije bila nimalo laka. Malo nas je ponio rezultat, pa smo se u drugom poluvremenu opustili, što su gosti iskoristili da pokušaju preokrenuti rezultat, ali, na sreću, to im nije uspjelo.  Ovo nam je bio dobar podsjetnik da se utakmica, bez obzira na rezultat, igra svih 90 minuta i da svaka neozbiljnost može biti kažnjena. U nedjelju igramo komšijski derbi u Ražljevu, sa Borcem koji ima isti broj bodova kao i mi, ali je, zbog lošije gol razlike, mjesto ispod nas na tabeli, tako da nas sigurno očekuje  neizvjesna i zanimljiva utakmica“, kazao je Rade Ristić, strijelac dva pogotka za Jedinstvo na ovom meču.

Jedinstvo (Koretaši) – Jugović (Brčko) 3:2 (2:0)

Stadion Jedinstva u Koretašima

Gledalaca: 40

Sudija: Blagomir Janković (Brčko)

Strijelci: 1:0 Bogdanović u 18,  2:0 Ristić u 23, 3:0 Ristić u 60, 3:1 Zahirović u 70, 3:2 Osmić u 72.

Jedinstvo: Dr. Gašić, Rikanović, Bojić, Ilić, Lazić, De. Gašić, Ristić, Bogdanović, Babić, Vasić, Milovanović

Jugović: Bužanin, Savić, Šarić, Janković (Malić od 5), Dr. Lukić, Mrđa, Nedeljković, Osmić, De. Lukić, Beriša, Zahirović

Trener: Velimir Radosavljević

Igrač utakmice: Rade Ristić (Jedinstvo)

Jugović 1 : 1 Gredice
Obilić 2 : 3 Mladost 2003
Zadrugar 1 : 3 Mladost(L)
Sava 04 2 : 7 Mladost(S)