Vranjak bolji od Šamčana

FK Vranjak

MODRIČA – Vranjak je u jednoj od najvažnijih utakmica sezone savladao super dobru ekipu Borca. Doduše, gosti su doputovali desetkovani pošto je nekoliko fudbalera povređeno i kažnjeno. Već na startu utakmice Siniša Sarkić je nagovestio pobedu svog tima. Onda je u 22.minutu veliki posao odradio Miloš Pejić, pa išao do kraja i pogodio cilj.

U 26.minutu ponovo je asistirao zapaženi kapiten Aleksandar Gajić, a Siniša Sarkić povisio prednost na 3:0, postigavši drugi gol na utakmici. Onda je u 41.minutu Aleksandar Ćosović vratio nadu Šamčanima da mogu stići do remija, eventualne pobede. Ipak, u drugom poluvremenu je Vranjak propustio niz prilika, a najzreliju imao je Ljubomir Rakić u 66.minutu kada je njegov šut zaustavila stativa.

U 87.minutu gosti kažnjavaju promašaje protivnika i preko Miloša Ilića smanjuju prednost na 3:2. U poslednjim trenucima utakmice Samir Isanović je izveo „slobodnjak“ iz lepe pozicije, ali je lopta završila preko gola.

Zasluženi trijumf Vranjaka!

28.kolo Druge lige Republike Srpske, grupa „Zapad“:

Vranjak – Borac 3:2 (3:1)

Stadion:“Centar“. Gledalaca: 100. Sudija: Dragan Kesić (Gradiška) . Strelci: S.Sarkić u 4.i 27., Pejić u 22.minutu za Borac, Ćosović u 41.i M.Ilić u 87.minutu za Borac. Žuti kartoni: LJ.Sarkić, S.Sarkić, M.Stjepanović( Vranjak), N.Ilić, M.Ilić(Borac).

VRANJAK: m.Stjepanović , Đurić , Ristić , Rakić ,  Trepić , Gajić (od 65.min.Damjanović ), Dudić (od 43.min.Savkić ), S.Sarkić , Stojanović , Pejić , LJ.Sarkić (od 88.min.Mikelini ).

BORAC: Lakić , Ignjatović , D.Ilić , Dujmušić , M.Ilić , Ćosović , Čolić , N.Ilić (od 72.min.Simeunović ), Maksimović , Zurapović , Isanović 6.

Igrač utakmice: Miloš Pejić ( Vranjak) .

Karanovac 4 : 2 Proleter
Laktaši 3 : 2 Sloga(S)
Ozren 1 : 6 Sloga(T)
Vranjak 3 : 2 Borac
Polet 1926 1 : 5 Omarska