“Knežopoljka” prva, Dervenćanke treće u Omladinskoj ligi BiH

Ženski rukometni klub/ŽRK/ „Derventa“ osvojio je treće mjesto na finalnom turniru Prvenstva BiH za omladinsku kategoriju 2006. i mlađe u ženskoj konkurenciji koji je danas igran u Grudama.

ŽRK "Derventa" Derventa treće mjesto

Drugim mjesto u grupi A igračice “Dervente” igrale su polufinale, gdje su poražene od ŽRK “Knežopljka” iz Kozarske Dubice, te su igrale utakmicu za treće mjesto. Drugi polufinalni par činili su ŽRK „Delminium“ Tomislavgrad i RK “Grude” iz Gruda, gdje je ekipa iz Gruda izborila finale.

U utakmici za treće mjesto Dervenćanke su bile bolje od ekipe iz Tomislavgrada sa 14:10, dok je prvo mjesto pripalo ekipi iz Kozarske Dubice savladavši domaćina tunira sa 14:10.

ŽRK "Knežopoljka" Kozarska Dubica - prvo mjesto

Iz derventskog kolektiva nisu krili zadovoljstvo ostvarenim rezultatom.

“Odradili smo zacrtani cilj koji postavili stavili ispred sebe pred odlazak u Grude, a to je da osvojimo medalju.Uspjeli smo, nosimo medalju kući”, poručili su iz ŽRK “Derventa”.

Posebnu zahvalnost iz ovog kluba uputili su načelniku opštine Derventa Miloradu Simiću, te preduzeću “Sanino” koji su pomogli njihov odlazaka na završnicu lige.