Kozara i Tekstilac podijelili bodove

Kozara - Tekstilac

Na Gradskom stadionu u Gradišci pred oko gledalaca dvije stotine gledalaca odigrana je utakmica 2. kola I lige Republike Srpske u kojoj su FK Kozara i FK Tekstilac iz Dervente podijelili bodove odigravši neriješeno 0-0.

Obe ekipe kreću čvrsto od prve minute i većinom se igra između dva šesnaesterca. Nakon nezgodnog starta Milojevića, Petković mora van igre i Kozara igra nekoliko minuta sa igračem manje. U 18. minuti Martić pokušava sa desne strane, Batar nespretno reaguje i pogađa stativu vlastitog gola. Prvu šansu za Kozaru propušta Novaković, čiji šut brani Plisnić. Uzvraćaju gosti kontranapadom preko Milojevića, ali je ovaj neprecizan. Odlično prodire Novaković i centrira, ispred Gavrića loptu izbacuje odbrana Dervenćana, na nju natrčava Lolić i jako šutira, ali Plisnić krajnjim naporom izbacuje loptu u korner. Pokušava Lolić još dva puta iz slobodnih udaraca, ali bez uspjeha i na poluvrijeme se odlazi bez promjene rezultata.

Prisiljen je Nedžad Žerić, šef stručnog štaba FK Kozara da pravi i drugu izmjenu odmah na početku drugog poluvremena, nakon što je Kukić još u 23. minuti zamijenio Petkovića,  i pojačava napad uvodeći Glišića. Pritisak Kozare traje od samog početka, ali akcije se završavaju neuspješno. Tek jedan pokušaj gostiju u drugom poluvremenu, kada odbrani Kozare u 62. minuti zamalo biježi Ćorić, ali je njegov udarac neprecizan. Na drugoj strani, nakon prodora Gavrića Novaković jako šutira glavom, ali zamalo pored gola. Ponovo je Novaković u prilici nakon odličnog prodora Glišića. Traje neprestani pritisak fudbalera Kozare, ali bez promjene rezultata. U posljednjoj minuti i posljednja šansa, odlično skače Batar nakon kornera i glavom šalje loptu zamalo pored gola, te utakmica završava bez pobjednika, rezultatom 0-0.

Sljedeće subote 24. 8. 2019. godine igra se 3. kolo prvenstva. Fudbaleri Kozare putuju u Janju gdje će ih dočekati ekipa Podrinja. Utakmica počinje u 17.30 h.

Kozara - Tekstilac 0:0

FK Kozara (Gradiška): Modić S., Bubić Ž., Raspudić B., Hamzić A. (od 46. min. Glišić D.), Lolić D., Petković V. (od 23. min. Kukić M.), Jandrić S., Novaković M. (0d 76. min. Babić N.),  Kukavica A., Gavrić N., Batar B., trener Žerić N., klupa: Bradić D., Babić N., Milić D., Radetić A.

FK Tekstilac (Derventa) : Plisnić D., Marić D., Rudan M., Jolović D., Aljetić B., Stupar S., Perović M. (od 80 min. Đuričić S. ), Zarić D. (od 87. min. Đekić D.), Milojević S. (od 90. min. Grahovac L.), Ćorić D., Rašević N., trener: Milkanović D., klupa: Pećić D., Reljić Lj., Antonić D., Ćirić B.

Kozara 0 : 0 Tekstilac
Jedinstvo 1 : 2 Krupa
Slavija 0 : 0 Rudar Prijedor
Modriča Alfa 3 : 1 Podrinje