Bratunčani pregazili Guber

Komšijski derbi povratnika u regionalno društvo, bratunačkog Bratstva i srebreničkog Gubera, završen je trijumfom domaće ekipe. Bratunčani su, u drugom kolu,  svog velikog rivala, sa svog Gradskog stadiona, ispratili sa pet golova u mreži.

Sigurno do tri boda: FK Bratstvo, Bratunac

A sam početak ovog susreta nije slutio ovako ubjedljivu pobjedu. Na golu Bratstva nije bilo prvog golmana Stevanovića, a Srebreničani nisu ni slutili da mu  je mladi Golub dostojna zamjena. Prvih desetak minuta snage na terenu su bile izjednačene. Gosti  u 11. minutu  dolaze do vođstva, prekinuvši akciju domaće ekipe na sredini terena, a odličnu kontru pogotkom završava kapiten Petrović, za veliku radost Srebreničana. Izabranike Miška Kosanića ova prednost nije pokolebala, nego kreću oštrije i organizovanije. U  25. minutu, štoper gostiju, u pokušaju da ga zaustavi, u kaznenom prostoru ruši  P.Petrovića, a sudija Maletić pokazuje na bijelu tačku. Karić je bio siguran za poravnanje rezultata. Do kraja prvog dijela, Bratstvo ima terensku inicijativu, stvara šanse, a u samom finišu postiže dva pogotka. Karić je u 39. minutu propustio priliku da poveća vođstvo svoje ekipe iz kaznenog udarca, ali već u narednom napadu, nakon odličnog centaršuta Kuljanina, u šesnaestercu se najbolje snašao A. Smajlović i smjestio loptu u protivničku mrežu za 2:1. Dva minuta kasnije, Kuljanin,  solo prodorom kroz Guberovu odbranu, dolazi pred golmana Popadića i preciznim udarcem šalje loptu iza njegovih leđa za 3:1, rezultat s kojim se odlazi na odmor.

U drugom poluvremenu na terenu je postojala samo domaća ekipa. Ni promjena na golu Guber nije mogla spasiti od ubjedljivog poraza, jer su zatajili i napad i odbrana. U 56. minutu, još jednu dobru akciju domaćih, Karić, ušavši sa strane u kazneni prostor gostiju, kruniše pogotkom za 4:1. Konačni rezultat postavljen je u 68. minutu. Golman Babić umjesto lopte, nepropisno zaustavlja Kuljanina, a arbitar  Maletić treći put na ovom susretu dosuđuje najstrožu kaznu. Karić je još jednom bio precizan, za svoj treći, a peti pogodak za Bratstvo. Samo je sreća spasila Srebreničane da poraz ne bude još ubjedljiviji, ili možda opuštanje Bratunčana koji su do kraja imali još dvije-tri izgledne šanse, ali sa lošom završnicom.

Bratstvo se ovim trijumfom iskupilo za loš start i poraz u Šekovićima.

„Iako između nas i Srebreničana postoji dugogodišnje sportsko  rivalstvo, teško je igrati sa komšijama, jer je većina igrača, u nekom periodu, igrala i za protivnički tim. I na ovom meču, u našem prvom timu su bila dvojica igrača koja su u prošloj sezoni nosila dres Gubera, dok su u protivničkoj ekipi na terenu bila naša tri doskorašnja prvotimca. Svi se mi dobro znamo, znamo i  kvalitete i slabosti jedni drugih. Mislim da smo više od gostiju željeli pobjedu, ostavili smo srce na terenu,  i bodovi su potpuno zasluženo ostali u Bratuncu. Naš cilj je povratak u drugoligaško društvo i nadam se da je ovo samo prva u nizu pobjeda koja nas vodi ka njegovom ostvarenju“, istakao je trostruki strijelac Almir Karić.

Detalj sa utakmice Bratstvo - Guber

Bratstvo (Bratunac) – Guber (Srebrenica) 5:1 (3:1)

Gradski stadion u Bratuncu

Gledalaca: 200

Sudija: Stefan  Maletić (Bijeljina)

Strijelci: 0:1 Petrović u 11, 1:1 Karić u 25 (KU), 2:1 Smajlović u 41, 3:1 Kuljanin u 43, 4:1 Karić u 56, 5:1 Karić u 68 (KU)

Žuti kartoni: Alić, Babić (Guber)

Bratstvo: Golub, Cibralić, Ostojić (od 70. Milanović), Andrić, P.Petrović, Grujičić (od 53. O.Smajlović), A.Smajlović, Kuljanin (od 82. Filipović), Nj.Petrović, Karić, Jašarević

Trener: Milorad Kosanić

Guber: Popadić (od 55. Babić), Mihajlović, Salkanović, Marinković, Nalić, Pavlović, Petrović (od 46. Milosavljević), Jovanić (od 46. Ilić), Međo, Alić, Dedić

Trener: Đorđe Petrović

Igrač utakmice: Almir Karić (Bratstvo)

Vlasenica 3 : 1 Rudar 1925
Tabanci 3 : 0 BSK Ledinci