Domaćinu šanse, gostima pobede

MODRIČA – Ekipa Zvijezde 09 je ostvarila zasluženu pobedu i plasman u 1/8 finala Kupa BiH, ali šanse su ostale na strani domaćina. U 7.minutu Joco Stokić izveo je „slobodnjak“ sa 22 metra, lopta je fijuknula iznad prečke. Onda je u 11.minutu gost došao do prednosti iz ničega. Naime, Nenad Lalić je zaustavio Stefana Rakića, a Bojan Marković sa „bele“ tačke donosi prednost gostima. Četiri minuta kasnije Igor Stepančev pogađa spoljni deo mreže gostiju. Igrao se 26.minut kada je Mitar Trifković dobro namučio golmana gostiju Miluna Avramovića koji je teškom mukom loptu iznad prečke skrenuo u korner. Odmah nakon toga nova greška odbrane domaćih. Poklizao se Goran Lukić, Žunior Silva dobija prostor i poziciju iz koje povećava prednost gostiju. U nastavku utakmice viđena je ravnopravna igra, ali sve što vredi viđeno je u prvom periodu igre. U 89.minutu Ognjen Đelmić centrirao je sa desne strane, a Stefan Rakić postavio konačan rezultat od 3:0 za goste.

1/16 finala Kupa BiH:

Modriča – Zvijezda 09 0:3 (0:2)

Stadion:“Dr Milan Jelić“. Gledalaca: 200. Sudija: Mahir Mehmedičević (Gradačac) . Strelci: Marković u 11.(11 m), Silva u 27. i Rakić u 89.minutu. Žuti kartoni: Lalić, Stokić, Prljeta(Modriča), Tojčić, Blagojević(Zvijezda 09).

MODRIČA: Tripić , Lukić (od 67.min.Okuka ), Todorović (od 85.min.Miljević ), Perić , Prljeta , Stepančev (od 90.min.Nikić ), Trifković , Stokić , Lalić , Kojić , Pljevaljčić .

ZVIJEZDA 09: Avramović , Janković , Stanišić , Silva (od 62.min.Koreira ), Parmaković , Rakić , Ajković (od 65.min.Bađi ), Marković , Matić , Blagojević (od 70.min.Đelmić ), Tojčić .

Igrač utakmice: Bojan Marković (Zvijezda 09) .