Sloboda ubilježila prvi remi

Komšijski derbi šestog kola regionalnog Istoka, u Donjim Zagonima, između Slobode i Partizana iz Donje Trnove, završen je podjelom bodova, rezultatom 1:1.

Sloboda je ubilježila prvi remi u ovoj sezoni, dok je Partizanu ovo bio drugi neriješen ishod.

Upisali prvi neriješen rezultat u sezoni: FK Sloboda (Donji Zagoni)

U prvom poluvremenu uglavnom se igralo na polovini gostiju. Sloboda je do vođstvo došla nakon što je Rakita odlično izveo slobodan udarac, a najviši u skoku bio Todorović i poslao loptu u mrežu za 1:0. Gosti su imali odličnu šansu preko Lujanovića, ali on je, u idealnoj prilici, promašio cijelu loptu. U drugi dio meča Sloboda ulazi jače i ofanzivnije. Nižu se napadi i redaju šanse. U 61. minutu Partizanov štoper Grujičić u kaznenom prostoru ruši Rosuljaša, a sudija pokazuje na bijelu tačku. Mašanovic je pruzeo odgovornost, ali mu je izuzetno raspoloženi golman Đokić pročitao stranu i odbranio kazneni udarac. Od tog trenutka, dolazi do pada u igri domaćih, što Partizan koristi i preuzima terensku inicijativu. U 74. minutu, na centaršut Mitrovića, na drugoj strani rezervista Marković glavom smješta loptu u mrežu Kapetine, za poravnanje 1:1 i neriješen rezultat.

U timu iz Donjih Zagona ističu da je najvažnije da nisu ostali bez bodova.

"Naravno da nam je krivo što smo prekinuli pobjedničku seriju, jer smo se nadali da ćemo trijumfovati peti put u ovoj sezoni. Poslije nekoliko nerealizovanih šansi, a onda i promašenog penala, došlo je do psihičkog pada u timu, i to nam se i osvetilo. Vjerovatno je i taj pritisak da na svom terenu moramo ostaviti bodove učinio svoje, pa je protivnik potpuno zasluženo uzeo bod. Smatram da ni mi ne treba da budemo nezadovoljni upisanim bodom, jer sve je bolje od poraza. Još mnogo utakmica je pred nama, u kojima ćemo sigurno da se izborimo za svoje mjesto u vrhu tabele", kazao je Milan Malivojević, vezista Slobode.

FK Sloboda (Donji Zagoni) – FK Partizan (Donja Trnova) 1:1 (1:0)