Milići sigurno do četvrtog mjesta

Izabranici Ranka Lalovića još jednom su pokazali da je sa Supač polja teško odnijeti bodove. Milići su, u 10. kolu drugoligaškog Istoka, ubjedljivom pobjedom nad Jedinstvom iz Brodca, upisali tri važna boda koja su ih zadržala u vrhu tabele.

Sigurnom igrom idu ka vrhu: FK Milići

Prije  početka meča  u redovima domaćih osjetila se nervoza, što zbog važnosti same utakmice, što zbog protivnika čija forma je u usponu. Iako su u susretima koje su odigrali sa Jedinstvom u sklopu priprema trijumfovali, Milićani su bili svjesni da rivala ne smiju potcijeniti.

Sami početak je naslutio da će utakmica biti dinamična i sadržajna. Domaća ekipa rano dolazi do vođstva, već u 3. minutu, kada sudija Lakić svira faul na nekih 27 metara od gola gostiju. Jolović uzima loptu i svom snagom je šalje prema živom zidu, gdje ona  nekoga dira, mijenja pravac i vara golmana gostiju iza čijih leđa završava za 1:0. Konfuziju koja nastaje u redovima gostiju Milićani  koriste i u nastavku meča, te brzim i direktnim napadima dolaze do prevage na terenu. U 21. minutu, poslije maestralne akcije domaće ekipe, već je 2:0.  N. Ćirković šalje  dugu loptu  na D. Ćirkovića, on preglavava za Marinkovića koji izlazi sam na golmana gostiju i šutira.  Gavrić brani,  ali lopta se odbija do milićke devetke i on je šalje na drugu stativu gdje je sam bio  Borić kome nije bilo teško da postigne pogodak. Veliku šansu da povećaju  prednost domaći imaju nakon odlične akcije po desnoj strani kada Vidović proigrava D.Ćirkovićam, a on nesebično vraća povratnu Đuriću čiju  šut zaustavlja golman gostiju. Milićani imaju još jednu dobru akciju po desnoj strani u 35. minutu.Vidović  šalje loptu do Jolovića, a on povratnu na Marinkovića koji postiže pogodak, ali po mišljenju sudija, bio je iza leđa odbrane. Najveću šansu gosti imaju pred kraj poluvremena kada u sredini Ružičić gubi loptu, ali  poslije dobre kontre, D. Jovanović izlazi 1 na 1 sa domaćim golmanom, ali iz te situacije Đorđić izlazi kao pobjednik.

U drugom dijelu Jedinstvo kreće na sve ili  ništa i terensku incijativu iskorištavaju u 57.  minutu kada mladi Radovanović ruši Ristića, a odlični arbitar  Lakić potpuno opravdano pokazuje na bijelu tačku. Siguran izvršilac najstrože kazne bio je Mijatović, za smanjenje rezultata na 2:1. Poslije ovog pogotka gosti kreću agresivnije i borbenije na svaku loptu, ali Milićani nisu dozvolili preokret. Petnaest minuta prije kraja, odličan centaršut Jolovića iz prekida  koristi Marinković i sa pet metara glavom  zakucava u mrežu gostiju, za konačni rezultat 3:1.

Peta pobjeda je Milićane podigla za mjesto više na tabeli.

„Kako smo i očekivali, utakmica je bila veoma teška i zahtjevna. Poveli smo na samom startu,  što nam je dalo vjetar u leđa da ostatak meča odigramo lepršavo i sa manje pritiska koji se pred početak osjećao zbog  važnosti ovog susreta. U prvom poluvremenu možda nismo dominirali,  ali smo bili konkretniji pred golom gostiju. U drugom je došlo do blagog opuštanja,  što su gosti uspjeli iskoristiti,  ali,  na sreću,  njihov pogodak  nas je razdrmao, pa smo nastavili tamo gdje smo stali u prvom.  Pogotkom koji smo postigli sredinom drugog poluvremena,  otklonili smo sve sumnje oko toga ko će izaći kao pobednik iz ovog meča. Kao što smo i pretpostavljali,  Jedinstvo ima  odličnu ekipu,  i taktički i fizički,  i evidentno je da njihove kvalitet i igre nisu  mjerilo za stanje na tabeli i oni  polako, ali sigurno, podižu formu. Želimo im sreću u nastavku prvenstva,  a mi, sasvim neočekivano, u sljedećem kolu, sa visokog četvrtog mjesta,  putujemo u Rogaticu, na megdan odličnoj Mladosti“, ističe Boban Jolović, zamjenik kapitena Milića.

FK Milići – FK Jedinstvo (Brodac) 3:1 (2:0)

Stadion Supač polje

Gledalaca: 100

Sudija: Goran Lakić (Brčko)

Strijelci: 1:0 Jolović u 3, 2:0 Borić u 21, 2:1 Mijatović u 57 (KU), 3:1 Marinković u 75.

Žuti kartoni: Đurić (Milići), S. Jovanović, Mitrović, Ristić, D. Jovanović (Jedinstvo)

Milići: Đorđić, Borić, Petrović, Vidović, N. Ćirković, Ružičić (od 58. Skočo), Marinković, D. Ćirković, Đurić, Jolović, Radovanović

Trener: Ranko Lalović

Jedinstvo: Gavrić, Makarić (od 68. Simić), Mitrović, Mijatović, Tojić (od 58. Gvozdenac), D.Jovanović, Ristić, Mitrović, Krsmanović, S.Jovanović, Mičić

Trener: Slaviša Malić

Igrač utakmice: Boban Jolović (Milići)

Drina HE 2 : 1 Proleter
Budućnost 6 : 0 Milići