Derbi jeseni u Neumu bez pobjednika,  kiks Posušja u Livnu

Aldin Husrep, Klis

U okviru 10.Kola Druge lige FBiH, grupa " Jug " u Neumu je odigran derbi jeseni između istoimene domaće drugoplasirane ekipe i lidera na tabeli, Klisa iz Buturović Polja, koji ima utakmicu više od svog rivala.

Već u 3. minuti jedan od najboljih strijelaca Druge lige FBiH, grupa " Jug  ", Amel Bajrić je već u 3. minuti doveo " Klišane " u rezultatsku prednost, 0:1. Pred kraj prvog poluvremena Luka Stojanović je izjednačio rezultat na 1:1. Do kraja susreta nije vi[e bilo golova.

U Livnu je gostovao još jedan kandidat za prvaka, domaći Troglav 1918 je iznenadio bivšeg premijerligaša odigravši, 1:1, Posušje je u 76. minuti golom najboljeg strijelca lige Jure Glavine pogodio za 0:1, ali je Bilić u nadoknadi izgubljenog vremena postigao gol za 1:1 .

Domaće pobjede su ostvarile ekipe Turbine protiv Gruda, 2:0, istim rezultatom Bjelopoljac je slavio protiv Kamešnice, a, Ljubuški je ponovo bio efikasan naspram Sloge, 5:2, dok je Rama savladala ekipu Stoca, 3:0.

U Mostaru u duelu domaćeg Branitelja i Brotnjo Čitluka bilo je miroljubivo, 1:1, ali samo po rezultatu, Čitlučani su dobili čak 9 žutih kartona i 1 crveni karton.

Rezultati,

Livno : Troglav 1918 - Posušje 1:1 ( Bilić 90+2'/ Glavina 76' ) .

Prozor / Rama  : Rama - Stolac 3:0 (Babić 29' 45' iz 11m. Bećirović 57').

Neum : Neum - Klis 1:1 ( Stojanović 43' /A. Kudra 3' ).

Ljubuški :  Ljubuški - Sloga 5:2 ( Bošnjak 8' K. Buhač 63' 80' I. Buhač 65' Vištica 79' / Agić 36' 50').

Jablanica :  Turbina - Grude 2:0 (Husović 44' 67') .

Bijelo Polje : Bjelopoljac - Kamešnica 2:0 (Puce 71' Ramadanović 79') .

Mostar : Branitelj - Brotnjo Čitluk 1:1 (Ajanić 72' iz 11m./ Miličević 72' ) .

Slobodan,Tomislav .

U ovom kolu postignuto  je 20 golova, sudije su pokazale 29 žutih i 1 crveni karton, od toga fudbaleri Brotnjo Čitluka su u Mostaru dobili 9 žutih i taj 1 crveni karton, ukupno je bilo 565 gledalaca, najviše u Neumu, 300.