Metaloplastika osvojila treće mjesto na Svesrpskom kupu

Rukometaši Metaloplastike osvojili su treće mjesto na ovogodišnjem Svesrpskom kupu na Palama. Oni su u utakmici za treće mjesto lako savladali tehničkog organizatora turnira, Slaviju, 31:15.

Nije Metaloplastika u ovom meču imala problema. Od samog starta su oni bili ti koji su vodili ovu utakmicu i sticali prednost. Ključnu razliku napravili su krajem prvog i početkom drugog poluvremena, kada je Slavija čak 19 minuta ostala bez pogotka, od 17. do 26. minuta, i u tom periodu Metaloplastika je napravila seriju od 10:0, te od 11:7, napravila 21:7.

Tek, u 36. minutu Mirza Mimić pogađa i prekida seriju Šapčana. Nakon tog pogotka, domaći su malo opustili ruku, ali i gosti kao da su se opustili, što je odmah primjetio i Veselin Vuković, te je zovnuo timeout, i nakon toga Metaloplastika je ponovo više od petnaest minuta ostavila Sokolove bez pogotka, te stigla do pobjede 31:15.  Iako Sokolovi nisu blistali u ovom meču, uspjeli su da izmame i aplauz trenera Veselina Vukovića u 43. minutu zbog efektne akcije. Golman Trapara je preko čitavog terena bacio loptu koju u skoku hvata, a onda i šalje u gol Srdanović.

Najefikasniji u Metaloplastici bio je Mateja Dodić sa osam pogodaka, a na golu je sjajan bio Milan Bomaštar koji je skupio 17 odbrana, od čega tri sedmerca. Kod Slavije, Mirza Mimić je sedam puta pogađao.

RK SLAVIJA – RK METALOPLASTIKA  15:31 (7:18)
SPC ''Peki''
Gledalaca: 50
Sudije: Nebojša Bejitović i Bojan Burazor (oba Kozarska Dubica)
Isključenja: -
Sedmerci: Slavija 5 (1), Metaloplastika 3 (2)

Slavija: Trapara 5 odbrana, Močević 6 odbrana, Benić 1, Tošić, Srdanović 2, Bojović, Beribaka 4, Karamehmedović, Raonić, Čizmović, Domazet, Mimić 7, Pekić, Bračković, Uljarević 1  Trener: Goran Tomić

Metaloplastika: Pavković, Bomaštar 17 odbrana, Dodić 8, Pisarić 2, Babić 2, Došen 1, Čagalj 1, Đukić 4, Matičić 3, Todorović 5, Gojković 1, Petrović 2, Milić 2, Kljajić, Trkulja, Babić Trener: Veselin Vuković

Hercegovina : Krivaja
Maglaj : Borac M:TEL
Konjuh : Leotar
Sloboda : Gračanica
Sloga : Čapljina
Goražde : Izviđač